bugün

kısaca içler acısı bir türkiye'dir.

avrupa'da ki amerika'da ki yarışma programlarını türkiye'de uygulamaya sokmaktan başka hiç bir yaratıcılığı olmayan acun ılıcalı'nın türkiye'de son 2 yıldır uyguladığı yarışma programı olan yetenek sizsiniz türkiye'yi her hafta görünce türkiye'nin haline ağlayasım geliyor...
önce güzel olan yanlarını yazayım:
evet, türkiye de ki insanların evrensel müziklerle, danslar ile bu kadar ilgili olması beni sevindiriyor... başka da güzel olan bir yanı yok bu yarışmanının zaten...
işte yetenek sizsiniz'de ki türkiye'nin genel özellikleri:
efendim, 2 yıldır her hafta sonu bakmıyorum bu programa lakin çoğu zaman rastlıyorum ve şöyle bir göz atıyorum ve gördüğüm kadarıylada çoğunluk ile gençler bu programa katılıyor... dikkatimi çeken ve beni acayip bir şekilde üzen bir olay oldu. 2 yıldır şu lanet programa çıkıp avrupa'lının Amerika'lının danslarını görmekten bana bir kriz geldi... oraya katılan tüm yarışmacılara soruyorum:
''bizim her yöremizde bulunan ayrı ayrı halk oyunlarına kıran mı girdi?''
yada soruyorum:
binlerce türkçe müzik dururken elin avrupa'lısının müziğini söylemekde nerden çıkıyor? gidin türk sanat müziği söyleyin yada özgün müzik yapın onu söyleyin...

özet:
yetenek sizsinize çıkıp kendi benliğini, milliyetini unutmuş yarışmacıların(istisnaların gözünü seveyim) hepsine karşı öfkelendiğimi burdan bildirmek isterim. hatta burdan da duyurusunu yapayım. eğer bulunduğumuz ilçeye yakın bir ile yetenek sizsiniz gelirse gidip, katılıp bunlarıda söyleyeceğim...

not:
şimdi benide ''gerici'' olarak yaftalamayın birde... kültürünü unutmuş asimile olmaya hazır bir gençliğin halini göründe ona göre davranın...
''ulan bizde daha genciz lakin bu kadar da olmaz arkadaş.''