bugün

genelde kendi üniversitesinden olan adaylar yani arkadaşları çıktığında, ibrahim tatlıses sahnedeymiş gibi alkışlayarak, coşarak juriyi etkileyen seyircilerdir.
vizelerden, finallerden, derslerden beyin .mcıklanması geçirdikleri için ota boka alkış tutan üniversiteli gençlerdir.
çok dengesiz seyircilerdir, mesela salona sorduklarında evet diyenler ve hayır diyenler aynı coşkuda alkışlıyor.
hiç de samimi olmayan seyircilerdir. zaten acun ılıcalı'nın sunmuş olduğu tüm yarışmaların seyircilerinde bu samimiyetsiz hava söz konusudur. ota boka alkış tutarlar bu tür seyirciler.

(bkz: var mısın yok musun)
coşkulandıkça coşturan seyircilerdir. evde bile adamı gaza getiriyorlar.
seçmeyi bilmeyen...

yerinde alkışlamayan...

haketmeyen bi çoğunun- ayağa kalkmak suretiylen alkış tutup- g*tünü kaldıran, şakşakcı zihniyeti bolca bünyesinde barındıran...

başka üniversitelerin de konuk olacağını düşünüp umutla 'essah' seçici 'gençliği' bi gün görmeyi umduran güruh.

bu kadar.
alkışla komutuyla alkışlamaya başlayan koyun seyircilerdir.
yetenekliyle yeteneksizi ayırt edemeyen, şakşakçı topluluk.
seda sayan'ın abudik programına katılan işsiz güçsüz tiplerden farksız bir avuç insan topluluğudur. zannımca acun beyin var mısın yok musun yarışmacılarının absürt sevinç nidalarını empoze etmeye çalıştığı tepkisini nasıl vereceğini stüdyoda ki "haydinnn alkış kopsun burda" diyen insanlar tarafından öğrenen seyircidir. salaktır çünkü ne yapacağını başkalarının koordinatlarıyla öğreniyor; sanırsın savaşta komutandan emir alıyor.
sikimi çıkarıp sallasam hurrraaa diye alkışlayacak seyircilerdir. ulan birde üniversite öğrencisi(!) bunlar. ben ilkokuldayken sikindirik tiyatro gösterilerini bile bu kadar alkışlamıyolardı küçücük bebeler.
çıkıp normal bir şekilde dans eden birini sanki sahnede görünmez olmuş veya uçuyormuş gibi alkışlayan garip insanlar.
Aynısı varmısınyokmusundada vardı. adam para kazanınca kendi kazanmış gibi sevinirlerdi. biride burhan altıntop gibi demezdi ne yapayım ben sizi gidince birdaha yüzünüzü görmeyecem diye.
acun uludağ sözlüğü yaladı* ya şimdi çıkar acun'cular ; "hepimiz yetenek sizsiniziz" diye, sonra bu iğrenç kelime grubu hakkında kusunç dialoglar da yazılır burada aman diyorum!
kamera kendisini çeksin diye azıcık müzikte hemen merdivende oynamaya başlayan sevimsiz seyircidir.
yarışmacı işini bitirdikten sonra alkışladığında normal ancak aynı yarışmacı "fizik okuyorum" dedikten sonra alkışladığında anormal olan seyirci.
acun'un en büyük kozudur. var mısın yok musun'da da bu seyirciler programı hareketlendiren, izlettiren öğelerdendi. programdan önce tembihliyor mu nedir? bol bol bağırıp çağırsınlar diye para da veriyor olabilir. insanın aklına envai çeşit senaryo geliyor kardeşim.

acun benden zeki değilsin oğlum. çakalsın ama. hadi bakayım koç.
ne zaman gülüp ne zaman zıplayacağı ve tabi ki ne zaman alkışlayacağının programdan önce kendilerine söylenmiş olduğunu düşündüğüm seyirciler.

(bkz: şakşakcı)
göbek atma ve ortamı düğün salonuna çevirme konusunda kadın programları seyircilerinden aşağı kalmayan topluluk.
her şeye ayakta alkış tutan, daha önce yetenek görmemiş seyircilerdir.
beynini aldırmış zombi ruhlu seyircilerdir, her boka tepkileri aynıdır.
her yarışmacıya evet denilmesini isteyen seyirci.
her programdan önce bir saat süreyle nasıl alkışlanması gerektiği, nasıl kahkahalarla gülünmesi gerektiği, nasıl her performanstan memnun kalınması gerektiği konusunda eğitildiğini düşündüğüm kitle.
ota boka zıplayan, ritim tutan, coşturulan topluluktur.
ota boka saçma sapan şeylere alkış tutan seyircidir.büyüdünüz lan artık başka işiniz yokmu.*
tüm gerizekalıları bir araya toplayıp , reyting için garip garip şeyler yapan insancık topluluğu.
aralarında para karşılığı dans eden kızlar vardır.
güncel Önemli Başlıklar