bugün

yeşil barbour neden kahverengi timberland'e karşı, yoksa markalar arasında bir mücadelemi var dediğim başlık.
bu yıl barobur'un türkiyede cıkan yeni modeli trendi biraz degistirecek kızılay yardım paketidir.
(bkz: bağdat caddesi üniforması)
özel liselerin resmi üniformasıdır. giymeyeni dövüyorlardı benim zamanımda. ben de dayak yiyenlerdenim.
nişantaşı ve akmerkezde artık yoktur.
bakırköy ve çevrelerinde hala hayatını sürdürür.
kendikerini tikky diye tanımlayan insanların giydiği üniformadır.. bunların dişi versiyonlarını saçları genellikle sarı olur
tikky tayfasının kışın üstlerinden çıkarmadıgı kostüm.. liseler arasında okul kıyafeti olarak ta geçebilir
nubuk ve balina kokusu ile kitle imha silahi etkisi yapacak topluluk.
balina yagı kokusundan geldikleri 500 metreden anlsılan kitle.
bide bu tipler genelde sahneye cıkacak show grubu gibi,ellerini babourun üst cebine sokarak yan yana yürürler...
timberlandın kokusunda dolayı birkaç kişi bu montu giyerse etraftaki bünyelerde hapşrma etkisi görülebilir
nişantaşı ve akmerkez gençliğinin,diger bir adıyla tikky tayfasının geleneksel kostümüdür.erkeklerde kızlarda bu modelin dısına cıkmazlardı ve yaklasık 4-5 sene kadarda devam etmiş ve hala yer yer günümüzdede etkisini gösteren bir akımdır.bazen 2-3 tanesi böyle yanyana gecip yürüdüklerinde yarılası komik bir durum olusur,sanki kızılayın afet bölegesine yaptıgı kıyafet yardımından faydalanmış enkaz magduru gibi görünürler.nefret edilesi insan profilidir.