bugün

ilk başlarda benim de eleştirilerime maruz kalan durum olmasına rağmen şöyle etraflıca düşünüldüğünde, halkımız cahil ve gittikçe daha da cahilleşmekte.

Örneğin antalyada yapılacak olan bir tatil için yabancılara çok uygun fiyatlar çıkartanlar yerli turiste kanırtmaktadır. Eğer tersi olursa ülkeye tek bir turist gelmez. Zira sadece gelen turistleri değil çalışanları da s*kmek isteyen bu yerli turist guruhu çok tehlikeli. Bu elzem olaydan bizde etkilenmiyo değiliz ama acilen ülkenin cahillik ve insanlık düzeyinin arttırılması lazım.
bu nedenle basit ingilizce bilginizle fiyatları en aşağıya çekip, otelden çıkarken anlaştığınız personele "eyvalla hajum" diyebilirsiniz.

not: türk'lere benzeyin, benzemeyin. bu hiç fark etmez. yeter ki "ay domt andırsıtent yu" demeyin. gerisini sike sike yapmak zorunda zaten personel.
Nevşehir/Ürgüp de olan olaydır. 40 dolara satılan sigara bile var amk.
yerli turist devamli, işletme sahiplerinin götünü yalarsa ve o götü boklu hotellerine cuval dolusu para birakirsa olacağı olan budur.

daha bir ay önce ege de 5 günlük bir tatil icin hotellere baktım. iki kişi, ucak bileti gidis dönüş neredeyse 3000tl yi buluyordu. hemde icinde bulundugumuz bu turizm sezonu can cekismesine rağmen. ben de gittim yurtdışından tatil aldım kendime 2000 tl ye geldi.

olm gidin Emniyetten bi 10 yıllık pasaport cikartin kendinize.. tur acentelerine gidin zibilyon tane yurtdışı turu neyin var. dil bilmenize bile gerek yok. hav much, gut morning, room, brekfist , tikıt, sentirn, hotel diye konusarak bile on numara 5 yildiz tatil yapabilirsiniz yurtdisinda.
Aynı otelde yabancıya 1 haftalığı neredeyse 100-150 euro olan otel bize kişi başı neredeyse 1500-2000 tl den açılıyor, ya yurt dışında uygun turlara bakılmalı ya da yabancı turistmiş gibi aynı otelden paketi alıp 'almanyadan geliyom tatil yapçam' denilip ucuza konaklanılmalı, bu nedir böyle.
Çözüm getirilmesi gereken öneri.

Yazlık ev kiralayın efendim. Sahillerimizde üst üste binlerce taş yığını site var. Hepsi de konum olarak çok güzel yerlerdeler, ormanları, zeytinlikleri talan ettiler; ankaralı, istanbullu zenginlerin hepsi sırf yazlığım var demek için sadece on beş gün izinde kullanacakları devasa villalar inşa ettiler, şimdi de "artık oraları şehir gibi oldu, herkes oralara geliyor ayrıcalığı kalmadı" diye gitmeyerek ironinin en alasını yapıyorlar.

Gidin o sitelere, beğendiğiniz evin sahibini bulun kiralayın iki ay üç ay bir hafta on gün. Artık yeni evler lüks daire konforunda inşa ediliyor; eskiden yazlık eve televizyon bile gitmezdi şimdi neredeyse teleskop bile koyuyorlar gece yıldızları izleriz diye.

Hem atıl mekanlar biraz para dönmesine sebep olur.
yiyip içip çöplerini yerde bıraktığı için olabilir.
adam olmadıkları içindir. 15 sene otellerde çalıştım. en rezil milletlerden biridir yerliler.