1. 1.
  kanallarda ne bir dizi ne de tv programı bulunmadığının kanıtı. eskiden iyi tv showları olurdu. sağlamdiziler olurdu. haber kanallarında iyi programlar yapılırdı.

  popüler kanallarda rezil, berbat, zamana oynayan, basit diziler oynatılıyor. doğru düzgün bir tv showu ise yıllardır yapılmıyor. okan bayülgen showları vardı eskiden ve hafta 5 gün yapılırdı. siyasetten magazine her konuda yapardı sn. bayülgen.

  haber kanallarının durumu daha vahim. 3-5 kişi hep aynı konularda konuşuyor. nereyi açsam aynı haber. aynı anda aynı haberi yapan haber kanalları var. harcadığınız paraya yazık be kardeşim tek kanalda toplayın şu işleri.

  sözün özü yerli televizyonculuk battıkça batıyor. 2 yıldır önemli bir şey yoksa izlemiyorum.
  ... economistman
 2. 2.
  yerli televizyonculuğun tayyipe saplanmasıdır.
  1 -1 ... hastavilla
 3. 3.
  reklam gelirlerinin azalması yüzündendir.

  bilhassa özel kanalların tutunabilmesi için reklam almak olmazsa olmazdır. ocak ayı geldiği zaman bütün özel kanallar yıllık reklam geliri planlamaları üzerinde çalışmaktadır. bu dönemde, getirisi olacağından emin olunmadan yüksek maliyetli yapımların yayına sokulmasının kanalın geleceğini tehlikeye atma olasılığı yüksektir.

  konuya dönersek, yıllar boyunca bu şekilde dönen özel kanallar artık bu sistemi döndürmekte çok zorlandıklarından dolayı bu yıl ocak ayında hiç olmadığı kadar tasarrufa gittiler. geçen haftalarda düşen haberlerden de bilindiği üzere, yerli diziler bu kapsamda yeni bölümlere 3 hafta ara verdi.

  rtük reklam gelirlerini arttırıcı yönde düzenlemelere gitmezse bu kanallar daha çok sürünecek. bunun yüzünden ucuz ve niteliksiz yapımlar yayınlamaya zorlanıyorlar resmen. "halk bunu izlemek istiyor" bahanesi de sökmüyor artık. bütün mesele parasızlık oldu.
  ... oglan midir adam midir bilemem
 4. 4.
  Ülkenin yarısı a hbr, atv ve TRT izleyerek beyinlerini oksijenli su ile yıkatırken diğer yarısının izlenecek kanal bulamamasından kaynaklanan durum.

  Bir ülkede haber bülteninden tut da çizgi filmlere kadar her şey malûm şahsın propaganda aracına dönmüşse orada TV izlenmez. Bakın, çhc'de TV izliyor mu insanlar? Sabahtan akşama kadar xi jinping muhteşem adam denen kanalı kim niye izlesin? Kuzey Kore'de durum daha da beter.
  2 ... sadaeke
 5. 5.
  Yayın yapılan mecra tv den internete kaydı evet ama anadolu halkı için tv hala başat bir güç.

  Internet RTÜK tarafından denetlendiği için eleştirel show programını orada da yapamazsınız.

  Diyelim ki yaptınız anlamlı olmaz çünkü internet üzerinden içerik takip eden kesim çoğunluğu bu eleştirileri kendi yapabilen kesim.

  Anadoluda yaşayan halka 70 yaşından sonra internet üstünden puhu tv vs izletemeyiz. Tv kanalları da devletin denetiminde.

  Sonuç olarak bu devran değişmez.
  ... ali candan
 6. 6.
  %90'ı iktidar tarafından fonlanan, kalan %10'u da muhaliflerin izleyebileceği birkaç kanaldan ibaret olduğu için her türlü reyting alan oluşumlar.

  şu konjonktür en çok yerli televizyon patronlarına yarıyor ve zenginliklerine zenginlik katıyor hepsi.

  hiçbir yeniliği yakalayamamış, internete entegre olamamış olmalarına rağmen şimdilik durumları gayet iyi.

  lakin devran döner, televizyon izleyen son kuşak da ortadan kalkarsa hepsinin sonu hüsran.
  ... lucius vorenuss