bugün

dinozorus emmi'nin amcasının oğlu tarafından verilen müjde...!!!
https://www.ahaber.com.tr...bilde-cizimler-tamamlandi

yerli tomofilin iki boyutlu çizimleri tamamlanmış.
görsel

pardon ama siz bizimle taşşak mı geçiyorsunuz aceba?

daha 15 gün önce sabah gazetesi yerli otomobilde kuyruk var diye haber yapmıştı.
(bkz: sabah gazetesi yerli otomobil haberi/#41511204)
görsel
görsel

hadi 15 gün önceyi siktiret. tam 7 seneden beri yerli otomobil haberi yapıyorsunuz sayın amk yandaş basını.
görsel
görsel

hiç utanmıyor musunuz kendinizden?

şimdi biz böyle yazdık diye vadan hayini oluruz.

siz hala 2 boyutlu çizimden bahsediyorsunuz.
2 boyutlu çizim nedir ya?
hayır tayyip erdoğan'ın da olaydan haberi yok, o adamla da dalga geçiyorsunuz.
3d tasarımını yapar sunarsın eyvallah, ama 2d çizimi anaokulu öğrencileri bile yapıyor a4 kağıdına.

iki boyutlu cin ali çizeyim şuraya da rahatlayın.
http://sketchtoy.com/68954008
O kadar sır ki a haber ve yeni şafak biliyor.
Hala 2 boyutlu çizimleri tamamlandı diye haber yapabildiklerine göre, ortada iki boyutlu bir çizim bile olmadığını gösteren haber.

lan 2 boyutlu çizim ne amk? ki adamlar onu bile haberde gösterememiş.

Olumlu düşünüyorum,
7 yılda bu kadar ilerlemişiz.
Kısmetse 2300'lerde yerli otomobilimize kavuşacağız.

Avrupa tir tir titriyor. Almanya kıskançlıktan çatır çatır çatlıyor.

Ümmet coşkulu.
lebelebi bile çizsen cismi anlamak için üç boyutlu çizmek şart. güldürdüler yine.
hani hangarda bekletiliyordu lan üretimi bile bitmişti ? yerli uçak göklerde dediler 5 senedir göklere bakıyoruz yok. yerli otomobil hangarda bekliyor diyorlardı meğersem daha çizimleri yeni yapılmış. onlarda 2 boyutlu *
görsel
prototip çizimlerine zor da olsa ulaştım arkadaşlar.

biraz hack mack işleri oldu, şu an bilişim suçları peşimde ama bu hizmet için değer.
sözüm ona gelişmiş ülkeler kağıt gibi ince telefon, laptop falan yapımında yarışıyorlar. bizim kağıt arabamızdan haberleri yok tabi.

kudurun şimdi.
böyle zebra gibi otomobil mi olur lan diye düşündüğüm sorunsaldır.
akp hükümetinin söylediğıi yalanlar:

vol: bilmemkaçıncı.
Sokak ressamlarına gidip "ya kardeş, bana 3d bir araba çiz. Şöyle olsun" deseler daha iyiydi.
Hiç olmazsa biz de kalkıp bunlarda vizyon misyon öngörü kalite bilgi birikim var abi ya derdik.
Böylelikle çizim tasarım vb masraflar olmaz bedavaya bile gelirdi bu ar-ge çalışması.
Mesela: 3-5 tane model çizdirip (station, hatchback, sedan) her kesime hitap edecek modelleri 3d yaptırdık, yılların bilgi birikimi diye hava atardınız.
Biz de yerdik.
https://m.youtube.com/watch?v=naq-oP6jABg
Önce zaytung haberi sandım, gülüp tekrar gazetenin ismine baktım.... Ulan ciddi ciddi haber lan bu!!!))))
görsel
asrın liderini nasıl böyle kolayca kekliyorlar anlayamıyorum.
Ohhh lan başlık sahibinin yazdıklarını okuyunca öyle bir rahatladım ki. Yıllardır içime oturup anlatamadıklarımı anlatmış adam. Ak çomarlar görsün diye bu başlığı da her gün uplarım artık.
sinemada verilen gözlüğü takınca 5b oluyormuş.
sayın siyasi büyüğümüzün söylemi. her insan teknik resim bilgileriyle yüklü olmak zorunda değil. basit bir cismin ne olduğunu anlayabilmek için en az üç görünüşünün çizilmesi gerek ( üstten bakınca görünen,yandan bakınca görünen ve önden bakınca görünen yerlerin çizimi )
bunları bir perspektif çizimde bir araya getirilirse buna üç boyutlu çizim denir. bizim yerli otonun çizimlerinin iki boyutlu hali bitmiş. yani üstten bakınca ne gördüğümüz ve yandan bakınca ne gördüğümüz . pekala ; bu otonun önden bakınca nasıl görüldüğü neden çizilmemiş. acaba 20 tane farı vs mi var ya da arkada sayısız stop lambası .sanat okulundaki bir öğrenci bu çizimleri yarım saatte yaparken biz nasıl çizememişiz yıllardır iki boyutlu çizimi.
daha bunun binlerce sayfadan oluşan imalat çizimleri lazım ama şimdilik oraya girmeyelim.
bu mu yoksa laaaan !

görsel
60lı yıllarda 20 kişi tarafından tüm engellemelere ve yapamazsınız siz düşüncesine rağmen 4,5 ayda ortaya tamamen yerli tasarım ve üretim otomobil konulabilirken. günümüz teknolojisi ile 300 kişilik arge ekibi zibilyon kadar bütçe ve en büyük beş şirkete rağmen senelerdir ancak ortaya konulabilen çizimlerin tamamlanmasıdır ki o da basına sızmadığına göre yok böyle bir şey.

Hüseyin bolt ben bu işe giriyorum dedi ve ürünlerini tanıttı. kaç senede pardon ayda?