bugün

yerli malı haftasında okulda yapılan ziyafetlere coca cola getiren öğrencidir. kendi çapında haklıdır. o kadar pasta, kurabiye coca cola'sız geçmiyordur boğazından.
amaç sapmasına uğrayan yerli malı haftası'nda okula yabacı marka bir ürün getiren öğrenci. bu haftada amaç, yerli malı kullanmak, insanları buna teşvik etmek.. halbuki artık bu hafta okula pasta börek götürüp ders kaynatma haftası gibi bir şey, en afili tabak da öğretmenler odasına yollanıyor zaten, herkes okay yani.
cola turka ve türevlerinin coca cola kadar güzel olmamasından kaynaklanan durum.
''yerli malı haftasını hamburgercilerden öğrendim ben'' diyen öğrencidir.
küçük amerika olduğumuzun bilincindeki aydın ailenin aynı çocuğudur.
hepimiz amerikancıyız.
bir de big mac'i yaninda getirenler vardir ki onlari kiniyorum ve laflar hazirladim.

(ara: britanyanin kopegiyim)
çikita muz getiren vardı. hey gidi günler hey.
(bkz: nisantaşındaki sushi-co da yerli malı haftası)* **
o öğrencinin yanında bide milka varsa alnından öpülesi öğrencidir.
fakat coca-cola nın türkiye'dede bir fabrikası var bu ordan geliyor diye savunma yapabilecek çocuktur.* fazla yüklenmemek lazımdır.
öğretmeninden azar işitmesi sonrası
-coca cola yerli değil mi ki?
sorusunu soracak öğrencidir.
ilkokul öğretmenlerinin yerli malı haftasını party time olarak görmesinin bir sonucudur. hatta "where is the party, yeah" diyerek sınıfa dalan müdür görmüşlüğüm de vardır.
kabahatli olan çocuk değil, neyin ne olduğunu anlatması gerekenlerin (aile, okul, medya) yanlışıdır.
günün anlam ve önemini tınmayan öğrencidir.
Amaçtan haberi olmayan, olaya renk katayım, ben diğerlerinden farklı olayım diye bir ilki gerçekleştirmeyi hedeflemiş öğrenci.
yerli malı olarak kendisini uygun görmüş, cebinde coca cola bulunan çocuktur.
her ülkenin neredeyse milil iceceği olmaya namzet markanın yeni nesillerce mili sanılması hadisesidir ki yaygın kullanımı neticesinde milli sanacak nesillerin yetişmesi muhtemeldir.
dövülesi insan... le cola, le porta, kaporta gibi içecekler varken coca cola haa!! karşıma çıkma çocuk.
yerli mali haftasına burn getiren öğrenci ile akraba olan öğrencidir. *
coca cola'nın üzerinde Türkiye'de üretildiği için Türk malı yazdığından bahanesi hazır olan öğrencidir.
yerli malinin yanina icecek olarak coca cola nin yakisacagini dusunen ogrencidir.
şapşal öğrencidir. (lafım sözlükten dışarı).
emperyalist ogrencidir. yerli mali haftasinda okula goturdugum butun findiklari kafasina atmak isterdim sahsen.
bir ilkokul geleneği olan, yerli malı haftasında okula, yerli malı bir şeyler götürme olayını umursamayan yahut şımarık zengin çocuğu havalarındaki tosunumuzun gerçekleştireceği eylemdir. dikkat çekme çabası olarak da adlandırılabilir.
big mac menuyle gelmediğine dua edeceğiz artık.
(bkz: yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmali)
geleceğin kapitalistidir.
güncel Önemli Başlıklar