1. 1.
  yerli mal diye suriye den getirilen zeytinyağı

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hatay ekonomisinde önemli bir yere sahip zeytin ve zeytinyağı üretiminin Afrin’den gelen zeytinyağı ile olumsuz etkilendiğini belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

  Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye konuyla ilgili soru önergesi veren Şahin, Suriye’de 11 yıl önce başlayan savaş nedeniyle Reyhanlı ve Yayladağı sınır kapılarının kapatılmasının sınır ticaretini etkilediği gibi bunun yanında Afrin bölgesinden getirilen zeytinyağının ihracat yetkisine sahip Tarım Kredi Kooperatiflerini eleştirdi.

  Şahin önergesinde “Tarım ve Orman Bakanlığı eliyle alınan bu ihracat kararı Afrin’den kaçak yollarla giren zeytinyağını bir ihracat ürünü haline getirmiş, yerli üreticileri zor duruma sokan bu durum yasal bir kılıfa sokulmuştur.” ifadelerini kullandı.

  https://www.cumhuriyet.co...yagi-kullaniyoruz-1775099
  3 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  yav suriye zaten yerli değil mi? siz kemalikler de hemen şikayet.

  paramız var ki alıyoruz kardeşim.

  hülogggla kalın.
  1 ... narcomedian
 3. 3.
  Yerli üretici zarara giriyorsa bir zahmet zeytinyağı fiyatını indirsin. Yerli üretici sevinecek diye, insafına kalan her şeyi istediği fiyata yiyecek halimiz yok. 30 km öteden gelen zeytinyağının fiyatı 1/3 nispetinde, bizimkiler hala millete katışıklı riviera kilitlemeye çalışıyor. Rekabet tüketiciye yarar.
  ... tromp