bugün

ülkemiz insanlarının içler acısı durumu.

yerli dizilerin hali malum. her şey ortada. son derece basit ve yavan senaryo eşliğinde rezil oyunculuklar filan. kalite yok bir kere. kumaşı kötü bu dizilerin. yerli dizilerin gerçeği bunlar.

ama ülkemiz insanları utanmadan bunların müdavimi olabiliyor. kültür seviyesi düşük çünkü. yazık bu topluma.
kültürü dizilerle bağdaştıran zihniyet.
"hepsi kötüdür "diye bir genelleme yapmak iyi olanlara yapılan bir kötülüktür efendim. (bkz: (Avrupa yakası)
(bkz: yalan dünya)
(bkz: suskunlar)
(bkz: asmalı konak)
kabuğunu beğenmeyen civciv in inlemeleri.
kısmen doğrudur.
yani kısmen derken yabancı dizilerle karşılaştırıldığında türk dizileri çok geride kalır.
Leyla ile mecnun izlememis "cahilin babasi" diye hitap edilmesi gereken yazar soylemi.
yabancı dizi izleyecek kadar özenti olmaktan iyidir.
yanlış önermedir çünkü kültürsüz değil sabırlı insandır her dizi bölümünün bir sinema filmi kadar uzun olduğu düşünülünce.
hüvüyet-i asliyesini reddeden körpe dimağın sıçıntısı olan sözdür.
(bkz: leyla ile mecnun)
(bkz: işler güçler)
bunlar iyidir işte.
(bkz: akasya durağı izlerken tespit yapmak)
La tamam la ben de belgesel seyrediyom tamam goçum. Dısgavıry, Dısgavıry Saynz, History, iz. Amma sıkıcı oluyo bi saatten sonra. Dizi de lazım akbabuş.

sen gel şöyle bakalım içeri gel.
yabancı dizileri de kapsar.. başyapıt mı lan onlarda.
leyla ile mecnun ve behzat ç. izlememiş insan söylemidir.
Yerli dizilerin çoğunun kaliteli olduğunu bilmeyen kültürsüz ve gösteriş meraklısı insanın söyleyeceği laftır.
Çıktığı kabuğu beğenmemek bu olsa gerek dedirten söylem.
kim ne derse desin, ne kadar yabancı dizi izlerse izlesin, ben de izleyeyim, zayıf oldugum anda türkçe şeylere koşarım, ne kadar komik olursa olsun amerikan kültürü ürünü bir espri türkçe olandan komik olamaz, ne kadar iyi kurgu, ses, ışık olursa olsun yabancı dizi türk dizisinin yerini tutmaz.
yabancı dizileri hiç izlememiş insanların yerli dizilerden keyif almasıdır. daha iyisi varken azıyla yetinir. mükemmel olanı varken basit olanı seçer. kendi kültür seviyesine uygun olanı izler.
gossip girl hayranı arkadaş.
aynı zamanda televizyonların sırtınızdan milyon dolarlar vurmasıdır.
sanane kardesm milletim zevkinden. iq seviyen ayakkabi numarandam buyuk,degil burda yabanci dizi izliyorsun diye milletim zevkine laf atma. senin izlediginden cok,yabanci dizi izlemisligim vardir. turk diziside izlerim keyfimin kehyasi. kulturdede buyur onum acik gel. burda gay sevismeleri izleyip destekleyince kulturlu olmazsin sayin yazar.