bugün

Öyle yağma yok denilen başlık. Togg daha çıkmadan 1 milyon lira olacağı söyleniyor. Sana bana kalır mı bu arabalar. Misal Almanya Volkswagen araba çıkarıyor bu halkımın arabası neden pahalı satayım ki diyor. Fransız çıkıyor Peugeot milletime ait ucuz satıyoruz diyorlar. Togg daha çıkmadan 1 milyon kardeşim diyorlar. Ne zannediyorsunuz togg la yanlayacağınızı mı. Mercedes s serisi alınır la o paraya. Peyy.

Edit:Fransız diyeceğime italya dedim ne olmuş yani dalgınlığıma gelip şaşırdıysam bizde biliyoruz Peugeot Citroen Fransız. Ulan ne kaypak adamlarsınız takıldığınız noktaya bak. Al düzelttim.
Yerli ve milli çomarlara anlatmakta zorlandığımız hadise. Sanıyor ki devlet kapısının önüne 10 bin liraya araba koyacak, ya sövecem şimdi.
güvenlik ve sağlamlık açısından bir volvo fiyatı olacaktır.

volvo derken, dünya'da güvenlik testlerinin kriteri volvo'ya göre belirlenir.

https://www.youtube.com/watch?v=OmVV5QbKnew

bu listede olan araçlar fiyatına yakın olacaktır.
şahsen yerli aracın çarpışma (ncap) testleri yayınlanmadan-yayınlanmamış olursa ve piyasaya çıkarsa "0" km yerli aracı alacağıma 5 yaşında bu testlerde olan ikinci el araçlardan temiz bir tane alırım.

malum, can bu...

sadece benim değil, ailemin ve başkalarının da canı...
sizi bilmem ama benim için önemli.
görsel
Yav he he tabi zaten çok ucuz olucak ya kesin alırız.
italya çıkıyor peugot milletimin arabası diyor'dan sonrası safi zaman kaybı. bir de bunu dikkate alıp cevap falan vermişler.

önce bir fransız kim, italyan kim öğren gel ondan sonra siyaset yap burada.
Peugeot bir fransız markasıdır. Ayrıca kim "bu halkımın arabası neden pahalı satayım ki" demiş ahahah. Hadi şirketlerin yöneticileri falan demiş olsun, bu gerçekten sizi inandırmak için yeterli mi? Adamların parası değerli zaten. Buradan araç başına kazandıkları parayı orada da kazanıyorlar.

Yahu bu insan öyle bir yazı yazmış ki, neresinden tutsam elimde kalıyor...

Tanım; "Togg" diye bahsettiğimiz marka vergilerden muaf olabilirse bir ihtimal dillendirebileceğimiz cümledir. Umut ve beklenti içerir.
sevgili atena gurubunun bir şarkı sözüyle bu başlığa cevap vermek istiyorum....
"nah çok beklersin"
saygılar...
yerli araba çıksa ki çıkacak gibi görünüyor...
benim için gereksiz (bu hali ve bu politikalar ile) bir yatırım, bu yatırıma harcanan paraya verilen teşvike yazık ve benim için bu kaynak müsriflik olur.
aşağıda ki videolarda anlatılan-anlatılmayan (siyaset yapıyorsun, akp düşmanı, vatan hayini, türkiye'nin büyümesini istemiyorsun vs vs vs ithamlar) vergi yerli milli konuları üretim kapasitesi pazar payı ürün çeşidi vb açısından bu proje çok eksiği olan bir yatırım.

bunu önceden söyleyeyim de aklınızda soru işareti kalmasın.

neyse, konuya dönersek; yerli araba ucuz olmayacak, olamaz.
neden mi?
piyasayı bu hale getiren siyasi iktidarlar (hangi parti hükümet olursa olsun) yüzünden.

ilk önce elektrikli oto için vergi ve araç tasnif tanımlama oranlarını belirlemek lazım.
biz bunu bile yapamıyoruz.
içten yanmalı motor-otomobil baz alıp elektrikli oto için tanımlama tasnif kategori vergi düzenlemesi yapıyoruz.

3 yıl önce...
https://www.youtube.com/watch?v=Wfye4nk66Ww

3 yıl sonra...
https://www.youtube.com/watch?v=PexNivYaLuk
kale abi 200 bin tl bandında olacağı söyleniyordu bazı abiler diyordu en azından. bmw i116 ancak 200 bin ediyor zaten.

en iyisi şunu dinleyelim:

ali atay - yalan
Fiyatı şu gün için 500 bin olacak araçtır.
Boşuna ucuz araç beklemeyin, hepinize gülerim...
Babamın lafıdır. Elektrikli araba almayı düşünüyor ciddi ciddi.