1. 1.
  çıktığı semtin, mahallenin ya da şehrin sakinlerine hitap eden gazetedir. içinde dünya, yurt ve özellikle hitap ettiği yer hakkında haberler verir, içinde fazlasıyla ilan vardır, makul fiyatlarla satılır ya da bedava dağıtılır.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  An itibari ile koaceli tıp fakültesini kazanan benim ,nacizane dershanemin verdiği reklamlar sonucu ,hiç görmediğim dolmuşçudan dahi tebrik almama vesile olan medya unsurudur. (bkz: ünlü olmak) (bkz: şarlatan olmak)
  ... alijunzade
 3. 3.
  türkiyede yerel medya, istanbul ve ankara basının siklemediği birçok konuyu hedef kitlesine sunması ve bunlarla ilgili kamuoyu oluşturabilme yeteneği nedeniyle vazgeçilmezdir. türkiyede o kadar çok kentte o kadar çok pis iş donmektedir ki istanbul basını bırakın içi boş ekran ve sayfalarında yer vermeyi, bunların yüzde 95'inden haberdar dahi olamaz.
  yerel medya organları da ekonomik şartları nedeniyle yayın yaptıkları coğrafyanın kirli işlerine bulaşmış ya da aracı olmuştur.
  yerel medya demokrasinin yerleşmesini sağlamaktaki işleviyle demokratik bir toplumun olmazsa olmazıdır. cennet ülkemizin siktir edilmiş bir köşesinin siktir edilmiş bir kazasının belediye başkanlığına aday olmuş bir fırıldağın yaptıklarını yerel medyadan başka hiç bir allahın kurumu halkın önüne koymaz. işte buna oy vereceksiniz demez.
  calışanları -sahipleri değil- en az bir civciv kadar korunmasızdır ki buna aldırmaz her nevi fırıldakla katille para babasıyla uğraşır.
  1 ... kechemen
 4. 4.
  türkiye' de sahiplerinin genelde gazetecilikle ilgilenmedikleri gazeteler. bu insanlar aslında başka işlerden para kazandıkları için; gazetecilikle pek ilgilenmezler. onlar için sahibi oldukları gazeteler, iş dünyasındaki rakiplerine gösterdikleri sopa anlamına gelir.

  ama zaten ulusal basında da böyle değil mi bu iş; ey canlar?
  ... daddazer
 5. 5.
  Her şehrin kendine ait olarak çıkarmış olduğu gazetedir. Bu gazetede, şehirde öne çıkan olaylar, duyurular ve ilanlar verilir. Bazı şehirlerde ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.
  1 ... aydinoglu 21