bugün

içtiği sigarayla atmosfere korku saldığı, ozan tabakasının her gün anasını ağlattığı yetmezmiş gibi zehirlerin toplandığı o dip izmarit kısmını o güzelim yeşil çayırlara, masmavi denize, o güzelim balkonunuza şöyle elinin tersiyle atması bizleri düşündürtmeli. sigara izmariti atan bu beyefendiye:
"lütfen bayım bu hiç hoş bir davranış değil"
denilerek uyarmak her şeyden önce vicdanı bir sorumluluk ve aynı zamanda yurtdaşlık görevidir.
(bkz: izmarit adam)
Minibüs sırasında bekliyoruz. Bekleyen herkes üniversite öğrencisi çünkü üniversiteden kalkan minibüs bu.

Neyse sırada 2-3 kişi önümde elemanın biri son sigarayı alıp boş paketi de yere attınca benim önümdeki kız " çöp mü orası niye yere atıyorsun " diye sertçe çocuğa bağırdı.

Artık bağırdığı için mı çocuk mu ayıydı bilmiyorum baya kavga çıktı ve kız nerdeyse çocuğu dövecekti. Içimden cesur kızmış dedim. Onlar kavga ederken ben bindim minibüse gittim sonra ne oldu bilmiyorum ama insan üniversite öğrencisi de olsa malsa mal yani.

Kız da belki hey dostum bu yaptığın hiç hoş değil gibi daha yumuşak girse kavga çıkmazdı ama çocuk da zaten ne desen öküz gibi cevap verecek bir tip.

Sac sakal uzatıp üniversiteli imaj volume 1.0 yapınca nitelikli insan olmuyorsun. Yere atana kadar al cantanda dursun.

Sıradan çıkıp çöpe atmaya gitmemek makul belki ama cebinde dursun inince at yani.
Naif bir ayar vermedir.