1. 1.
    yere batsın sözlüğünüz

https://i.hizliresim.com/5avaZd.jpg

Bunu paylastigima gore kurt olmaliyim diye dusunuyor olabilirsiniz ama size ne oldugumu babamin deyisiyle soyleyeyim.

Babama nesin diye soruldugunda; "turk oglu turkum, ne mutlu turkum diyene" diye cevaplardi.

Bugun benim derdim;
    1. Bu entry neden paylasildi?
    2. Bu entry neden bu kadar begenildi?
    3. Bu entry neden silinmedi?

Bazi aptal insanlar hala bikmadi mi boyle soylemlerde bulunmaya. Irk a laf edilmez arkadas anlayin sunu be! Irk a laf soyledigin zaman kurt ol turk ol farketmez, bolucusun ne yazik ki.

Inanin bu ulkeyi en milliyetci turkler kadar cok seven kurtler de var kotusu oldugu kadar. O insanlari incitmez mi acaba bu sozler? Biz kazanabilecegimiz kurt evlatlarina boyle sozler soylersek daga cikmalarina destek vermis olmaz miyiz?

O resimde paylastigim kisi hayata dair bir bok bilmiyor sanirim. Doguda veya doguya yakin bir yerde yasayan akli basinda insanlar sunu ayirt edebilir. Dogudaki sorun kurtluk degil egitimsizliktir temelde. Orada cok ciddi bir egitim sorunu var. Egitim derken ustu kremit catili okul degil sadece bu. Cok buyuk bir kitle cahildir gecmisten bu yana ve bunu batiya nazaran cok daha guc bir sekilde asiyorlar.

Teroristlerin eline bahane vermeyin. Mantik cercevesinde dusunun bakalim şu diyeceklerimi. Hadi turk ve kurtlerin yerlerini degistirin. Kurtler cikmis turkleri asagiliyor. Abi seni zaten oteki yapmislar bu saatten sonra senin yaoacagin sey bu sozlerden uzak sadece kendi sorumlulugunda yasamak olur. Yani bu basit gibi gorunen sozler insanlarin daga cikmasina sebep oluyor.

Not: konumuz amerika degil gelip burda bunlar amerika nin oyunu falan demeyin. Anlatmak istedigim sey farkli.

Taviz tavizi getirir arkadaslar. Boyle sozlere hic bir yerde musade etmememiz gerekiyor. Goz yumarsak sayi artar ve ayni sekilde karsida sayi artarak cevap gelir buna yine irkci bir sekilde.

Boluculugun irk i olmaz arkadaslar. Biz bir ulus milletiyiz, hep beraber mutlu mesut yasamaya calismaliyiz. Boyle irkci soylemlerin ve teror olaylarinin bitmesi dilegiyle.

Eklemeyi unuttugum edit: bu entry m ve basligi resimdeki entry i silip yazari uyarmaniz halinde silebilirsiniz.

Edit: resimi goremeyenler icin hizliresim linki.
    9 -1 ... kitap okuyamayan insan
  2. 2.
    Sözlükte veya başka bir yerde Bağzı faşizan veletlerin ırkçı tutumuna bakarak alınıp da milliyetçi ve vatanperver kürdo gardaşlarımızın bu hamiyyetperver duygularından ve hizmetlerinden vazgeçeceğini hiç sanmıyorum. O yüzden çok da şaapmayın. Zira burası çiftlik. Burada her cinsten mahlukat var. Uğraşamazsınız.
    3 ... gazeloglu
  3. 3.
    insanlar hep birilerini ve bir şeyleri kötüler

Kimi Kürtlere öyle der
    Kimi mezheplerden girer Alevilere Sünnilere laf eder
    Kimi gider müslümanlara, budistlere laf eder...

Aslında eleştirmek noktasında bir yanlış yok. Ancak aşağılamak evet karşı taraf için incitici bir durum.

"Kürtler çok kötü insandır Kürtlerden iyi insan çıkamaz" dersen senin bu düşüncen karşısında Kürt bir birey nasıl bir fikre sahip olabilir?

Ülkeyi ne kadar sevmesi beklenebilir ya da.

Nefret tohumu ekmek yerine güzellik tohumu ekmek iyidir. Ancak tüm bu güzel sözlerden sonra ülkenin çoğunun Kürt veya türk boş beleş olduğunu da hesaba katarsak bu halkın çoğuna ne laf etsek boş.

Ana fikirden saptım ben de iyi mi, yok arkadaş bu halk için güzel laflar edemiyoruz ki sadece.

Neyse devam.
    3 ... keyf kahyasi