1. 7.
    Çekirdekten yetiştirirsek bu hastalığın çaresini hep birlikte bulmuş olacağız. Çocuklarda 6 yaşına kadar ahlak gelişimi olmadığı söyleniyor Piaget tarafından . Öyleyse çocuklarımız iyi-kötü-doğru-yanlış kavramlarını öğrenmeye başladığında bunu aşılamalı ve de en önemlisi söylediklerimizi davranışımız ile pekiştirmeliyiz .

27 senelik ömrümde ( aman allahım ben daha dün ikiye gidiyordum ) yere çöp attığımı hiç hatırlamıyorum. Laf aramızda annem babamdan da değil, kendiliğimden kavramışım yanlış bir davranış olduğunu.Böyle de duyarlıyım maşallah, tütütü.
    2 ... llllllllll
  2. 6.
    isviçre’de yaşayan iranlı bir arkadaşla bankta muhabbet ederken bir kaç sigara içmiş ve farkında olmadan izmaritlerin hepsini itinayla yere atıp hunharca üstüne basmıştım. Neyse muhabbet bitti evlere dağılacağız bir baktım kendi izmaritlerini bir köşeye toplamış, hepsini aldı ve doğru çöpe attı. O an yerdeki izmaritlere baktım ne çeşit bir ayı olduğumu düşündüm ve muhtemelen düşündürtmüşümdür de.

Şimdi ne zaman yere çöp atacak olsam o anki utancım aklıma gelir. Şaka maka iyi anlamda Bilinçaltıma işledi.
    4 ... rumpelstiltskin
  3. 5.
    genellikle askerlik yapmamış gavatlarda görülen hastalık.
    3 ... trance8
  4. 4.
    (bkz: e çöp yok)
    -1 ... nikimde degil
  5. 3.
    düşünme yeteneği olmayan insanlarin yaptığı, zamanla hastalık boyutlarini da geçen eylem.
    2 ... mela
  6. 2.
    Çöp gene masum kalıyor. Birde yere balgam atanlar var. Cehennemin dibine tükürün pis herifler.
    4 ... autocadd0584
  7. 1.
    kabahatler kanunu nun madde 41/1'de bireysel atık ve artıkların atılması halinde yirmi türk lirası idarî para cezası verileceği hükmü bulunmaktadır.
    1 -1 ... cirkinbiradam