bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 42.
  davarın önde gideniyim. film izlerken yerde yemek yiyorum cips patates kızartması falan.
  ... dr mechanic
 2. 41.
  Görgü kurallarına uyarak yedikten sonra, nerede yediğinin önemi yoktur. Bu başlığı açanın davar olduğunu düşündüğümü de belirtmeden geçemeyeceğim.
  ... comegizligizli
 3. 40.
  Köylü milletin efendisidir.
  ... laktozsuz sutlu latte
 4. 39.
  sarayda büyümüş herhalde saygısız kıro.benim için farketmiyor ha masa ha yer sofrasının köşesi.
  2 -1 ... manuelman
 5. 38.
  hayatımda ilk defa bir köye 26 yaşında gittim, bürokrat bir aileden geliyorum.
  gittim, oturdum yer sofrasına, koymuşlar önüme kuru fasülyeyi, pilavı... valla çoğunuzun midesi kalkacak ama, tencerenin yanına birer tane de kaşık.. o kadar..
  ben de açım, gözüm dönmüş, daldım tencereye..
  biraz toparlanınca fark ettim, ev sahipleri beni izliyor...
  "hayırdır" dedim.. benden önce aynı görev için oraya gelen mühendise masada sofra kurmuşlar, tabaklar çatallar, etler gitmiş balıklar gelmiş; adam "burada sinek var, ben yemem burada" demiş... adam da karısının yanında rezil olmuş.. (onun acısı benden çıkarılıyormuş)...
  "bu kurufasülye reddedilir mi, deli mi bu adam, paşa dedesinin sarayında sinek yok muymuş" diye gönüllerini alarak yemeye devam ettim..

  ikinci övünde geldi göl balıkları, orman mantarlı kebaplar falan.. giderken de yanıma verdiler bir karton kutu dolusu inciri, iki torba dolusu orman mantarını..

  tabii ben altta kalmış oldum..

  bu adamı bir iki ay sonra ankara'ya çağırdım.. o zamanlar içki kullanıyorum, bir şişe de viski açtım.. hatta başta lıkır lıkır içti, sonra şeytan çarpmışa döndü..
  bu sefer o altta kalmamak için beni çağırdı... kafam da ölesiye bozuk, 3 gün köyde karpuz toplayıp zeytin ağacı altı açtım, traktöre falan bindim..
  sonra oğlu geldi, uzman çavuşluk sınavı vardı, ona destek oldum..
  bir daha beni çağırdı..
  o arada köyden ufak bir zeytinlik aldım...

  12 senedir gidip geliyoruz bu şekilde.. yerde yatıyorum, yerde yemek yiyorum, sonradan davar oldum, bu durumdan çok da mutluyum..
  2 -2 ... bespirizorni
 6. 37.
  yerde yemek yemeyi, bi dizimi karnıma çekmeyi çok severim. köylü möylü demeyle bunun hazzı değişmiyor. hem köylü olsak ne olacak evveliyatını siktiklerim?
  7 -7 ... t i b b
 7. 36.
  yerde yemek yiyenlerin davar olması
  2 -1 ... sualci
 8. 35.
  zaten hepiniz ağzında altın kaşık amerikan mutfakta doğdunuz dimi.

  Siz yemediyseniz ananız babanız yedi neresinde davarlık anlamıyorum. Salak salak serçe parmağını kaldırıp ayrı tabaktan kasıntı bi sekilde yemek elitlik mi oldu şimdi.

  ilber hocanın bi sözü var buranın eliti değil buranın eliti olun diye.

  Yani diyor ki kapitalizmin paranın değil aklın fikrin eliti olun.
  2 -1 ... romeosuzjuliet
 9. 34.
  köylüler yapar köylü işidir. pis piss yerde yiyorlar utanmıyorlar da hiç. ben masada mum ışığında şarabımla yiyorum yemeğimi.
  2 -6 ... cikibom1
 10. 33.
  Eski kültürde yemek yemeye devam eden anadolu insanı,senin gibi masa fantazisi olan ermeni kırması hamam oğlanlarından bin kat daha medenidir. Sen sadece beyinsiz bi solucansın o kadar.
  4 -1 ... turin