bugün

50 lira için yapılacak hareketlerden en erdemlisi, gidip bir hayır kuruluşuna bağışta bulunmaktır.
parayı gördüğüm andan itibaren kafamı çevirir, yoluma devam ederim.
(bkz: amına bile korum)
alıp fakirleri doyuracak ezik ergen çokmuş. yürü be koçum kim tutar sizi.
Tabi lan manyak mısın?
etraf insan doluysa almam etrafa sorarım, ama kimse yoksa alırım. en gerçek hali bu.
düşüreni görmezsem baya baya sahipsizse kesin alırım.
başıma gelmesini istemediğim şeyi başkasına yapmam yapamam o yüzden almam.
alırım affetmem, almam diyen yalan diyordur.
alırım ama harcamam. yolda bulduğum her şeyi çocuklara hediye ediyorum.
Kendiniz paranizi kaybetseniz böyle demezsiniz alana da ana avrat kufrederrsiniz her hatirlayisinizda. Hakkınız olmayan şeye el uzatmak bu kadar kolay olmamalı esprisine bile olsa alırım demek çok kötü bir şey bnce.
Alırım ama harcamaya elim gitmez.
Neden almayayim ki aq ? Baskasi olsa havada kirk takla atarak alir. Hatta enayiye bak aq diye dalga gecer ey suser kankalarim. 3-5 lirasini yokda gordugum birine fisekler, geri kalanini da car cur ederim.
alır ve etrafa bu elimdeki bu 50 ligi düşüren var mi diye sorar ve sahibine geri veririm.
Yavşak bi yutubır deneyi olduğunu düşünüp pochinkide drop keser gibi 50 lirayı keserim. Etraf temizse gider drobu alırım.
Yere 200 ₺ düşürsem eğilip almıyorum. Başkasının 50 ₺ si için mi eğileceğim.
Bir gariban bulup sevinsin.

Şaka lan şaka kurda kuşa yem mi olsun, alır yeriz .
belim kilitlenir korkusuyla eğilip almam. yoldan geçen birine rica eder aldırtırım.
mesai başlamamışsa almam.
Almam eğilip ısırırım.
Kaybolmuş sonuçta, alırdım.
Paraya ihtiyacımın olmadığı pek bir an yok.
Bugüne kadar kaybettiklerimin bütün halidir diye umar hatta duygusal çalkalanır sonra sakince uzaklaşırım.
1 hafta önce 100 tl bulmuştum.Ne alıcam,zaten maddi durumum belli.bir 50 liğin peşinden mi koşacağım?Şükür ihtiyacım yok.
Amına bile korum.
Alırim hayir yaparim, bir keresinde içinde Para olmayan, sadece kimlik vesaire olan bir cuzdan buldum ve karakola goturdum ancak içimde ya sahibi Bana içinde Para vardı diye beyanat verirse diye bir tedirginlik vardı, ama olmadi, olaydan iki hafta Sonra cuzdanin sahibi arayip tesekkur etti.
biraz evvel yerde 5 lira buldum. 50 bulsam üstüne atlarım. 5 tl ye de sıcak bi çorba içtim .nagsjaga
güncel Önemli Başlıklar