bugün

alın ve bana haber verin. kesin benden düşmüştür.

(bkz: krizi fırsata çevirmek)
Almayan enayidir. Evet.
her türlü alıp çatır çutur yerim. bu işler böyledir yiğidim.
sağı solu yoklarım yeni düşmüşse belki sahibi ''ha ziktir param düşmüş laa'' diyip alabilir belki. o izlenimi görmezsem kaçırmam 50 lira sonuçta nedir yani. hee yerde olan büyük paraysa (elle tutulamayacak kadar) bak o zaman polise teslim ederim işte. büyük paranın derdi de büyük olur başımı çok ağrıtır. yarın bi gün show habere falan çıkarım ''yolda 1 çanta dolusu para bulan vicdansız genç parayı alıp kayıplara karıştı'' diye haberimi yapabilirler. kanunen bir suçu var mıdır bilemem ama kesinlikle insanlık suçudur bu. (parayı bulsa alır affetmez)
Hiç affetmem. O parayla kaç tane korsan kitap alınır..
sadece para bulursam kesinlikle alırım neden almayayım..

ancak içinde kimlik kart vs olan cüzdan bulursam kesinlikle sahibine ulaştırmaya çalışırım.. hatta 2 defa farklı zamanlarda cüzdan bulmuşluğum vardır.. ikisini de, hiç içini açıp bakmadan en yakın karakola teslim etmiştim ancak polislerin teslim alırken ilk yaptıkları şeyin içinde para var mı diye bakmaları pek hoşuma gitmemişti..
(bkz: amına bile korum)
başıma gelmesini istemediğim şeyi başkasına yapmam yapamam o yüzden almam.
1 hafta önce 100 tl bulmuştum.Ne alıcam,zaten maddi durumum belli.bir 50 liğin peşinden mi koşacağım?Şükür ihtiyacım yok.
Yavşak bi yutubır deneyi olduğunu düşünüp pochinkide drop keser gibi 50 lirayı keserim. Etraf temizse gider drobu alırım.
Kaybolmuş sonuçta, alırdım.
Paraya ihtiyacımın olmadığı pek bir an yok.
Amına bile korum.
Alırım. Hatta aldıktan sonra etrafa bakarım daha var mı diye.
Yere 200 ₺ düşürsem eğilip almıyorum. Başkasının 50 ₺ si için mi eğileceğim.
Bir gariban bulup sevinsin.

Şaka lan şaka kurda kuşa yem mi olsun, alır yeriz .
mesai başlamamışsa almam.
güncel Önemli Başlıklar