bugün

Çerçeveletip duvara asarım reklamlarda görüyoruz sadece ben duvarıma astım oğlim diye gösteri yaparım yada yanına bi 10 tl düşürür ikisinide alırım.
Zekam gelişti başlık sayesinde.
elimi sürerim yoksa ben elimi sürmezsem gavat haramcının biri gelip o parayı alır. o yüzden elimi sürer ve en yakın karakola polise veririm iş benden çıkmış olur en azından.
Sosyal deney mi diye etrafı kontrol ederim.
Ayakkabımı üstüne koyup, ayakkabıyı bağlarmış gibi yapıp alırım, evet.
Dikkat edin, sosyal deney de olabilir.
cebe atarım napacam.
alırım, en yakın market ya da bakkaldan 20 adet 10 luk olacak şekilde bozdurup, karşıma çıkan 20 çocuğa (ışıklarda vs) dağıtırdım.
insanları vicdan sınavına sokmak için sorulan soru.

Daha önce de yaptığım gibi, arkadaşlarla mekanda içeriz, sonuçta haram para harama gider. Sevap işleyecek değilim heralde haram parayla.
Kurumlara güvenim yok. Sahibinde görmediysem. Bildiğim ihtiyaç sahibi birine teslim olurdu işim.
Alırım.

Milyon ihtimalden birisi gerçekleşmiş. Bunu görmezden gelemem.

Akşama kokoreçe giderim.
Alırım, karşımdan gelen ilk kişinin başından üç kez çevirip yakasına takarım .
200 değil 100 lira bulmuştum. Sordum soruşturdum. Sahibini bulamadım. Parayı aldım löseve bağış yaptım.

Övünmek için söylemedim.

Hasta parası mıdır, ilaç parası mıdır bilemediğim için bağış yapmak vicdanımı rahatlattı.
bulunduğu mekana göre ne yapılacağı değişir.
Almam.

Kesin deneydir amk yada sahibi gelir kameralar vardır aha hırsız buymuş der mk yaftalanmak istemem.
tabiki sahibine ulaştırırım . olmaz ise karakola bırakırım ordan gelir alır .
20 TL sini bir çocuğa veririm geri kalanını harcarim, sonuçta ayağıma karar geldiyse bu benim nasibim derim napim üstüne basıp geçim baskasinimi alsın , sahiplenmek adettendir : )) .
Etrafa baktıktan sonra eğilip bağcığımı bağlıyormuş gibi yapıp alırım.
200’lüğü alıp Cebimden 4 adet 50’lik çıkartıp 4 farklı sokağa atarım. Mutluluk paylaştıkça güzel.
Dikkatlice örnektir veya geçersizdir yazısını arar, göremezsem alır bir güzel yerim. Evet.
bir ara harcadığım/düşürmüş olabileceğim 200 TLye ne kadar da çok benziyor.
Kesin onun bir akrabasıdır.
Hasret gidermek için alırım; ömürlük tutacak değilim; ben de düşürür veya harcarım onu.
Camilere vermem, zaten yeterince alıyorlar dolaylı olarak benden.
Benden fakirini mi bulacağım?
sosyal deney olup olmadığını çözmek için etrafı kolaçan eder, sonrada parayı alıp en yakın tekelden kendime bir corona ısmarlarım heralde.
Almam ama ne yalan söyleyeyim bir yerlere bırakmakla da uğraşamam. Öylece hic görmemiş gibi yanından çekip giderim. Kimin düşürdüğünü gördüysem ancak olaya müdahale ederim.
Sene 89 yerde 50 tl buldumm..

Aldım alidesidero kaseti wotmen falan filan..

Kaybedenadam geldi gördün mü dedi yok dedim görmedim..

O günden beri iki yakam bir araya gelmedi...

Not tamamen gerçek hikaye...
Alırsan o 200 tl yi, bir müddet sonra senden 2.000 tl olarak tam 10 kat fazlasıyla çıkar. Ama niye böyle olduğuna bir türlü Akıl sır erdiremezsin. Bu işler böyle. Cezalar tam 10 kattır. Bu hiçbir ilmihalde de yazmaz.
Sahibini bulabileceğim ortamdaysam kesinlikle bulmaya çalışırım. Ama dağın basinda ya da bombos arazide buldumsa bir kaç arkadaşla yemek yerim.
böyle bir 15 sene önce falan, ilkokul zamanları. 3 arkadaş dışarıda top oynuyoruz. üçümüzden birinin babası doktor. adam geldi bizim yanımızda çocuğuna para verdi git kendine magnum al dedi. hep birlikte gittik tabi bakkala. çocuk magnumu aldı yiye yiye yürüyor biz de önden boynumuz bükük yürüyoruz. aa para var lan dedi. yerde kaldırımın kenarında 20 tl var. paranın para olduğu zamanlar tabi magnum 2 tl. gittik hemen biz de kendimize magnum aldık. baya güzel yemiştik o parayı.

he şimdi olsa ne yaparım? çok ihtiyacım olan bir anda bulursam alırım muhtemelen. aksi durumda yerden alır görünecek bir yere koyarım, kaybeden döner alır belki.