bugün

Feminist kezo davranışı.

Hani kadın erkek eşitti lan? noldu rahatlığa gelince bırakıyorsunuz birden feminizm eşitlik vs ayaklarını? iki yüzlü kezolar sizi. hamile değilsin, yaşlı değilsin, engelli değilsin. sırf bacak aranda delik var diye niye yer verilmesini beklersin?

ondan sonra türk kızı kezban deyince bozuluyorsunuz.
o erkek kalksa ilk oturacak kaypak karıdır. öyle de duyarlıdır amk kezbanı.
yaşlı bir amca binince ama ben para verdim diyerek kalkmayan kezbandır.
Bir adet salak işidir. Erkek olsun kadın olsun sağlıklıysan ayakta git. istemiyor musun? Git özel araba al seni kimse tutmuyor.
Feminist falan değil bu kız bildiğin salak.
bu pozitif ayrimcilik degil kendisini ustun gorup erkegi kole yerine koymaktir. ben btk ya suc duyurusinda bulundum ozel hayat vs ve 'toplumu kin ve dusmanliga vs sucundan.' sizde bulunun ki akillansinlar, yoksa boyle devam edecek bu tipler. sonra boyle tipler yuzunden tum kadinlar ve feministler kotu oluyor.
tartışmasız bir orospu eylemidir. engelli misin, hamile misin, hasta mısın? sapasağlam insansın işte. erkek sana yer vermek zorunda mı amk? o da insan sen de. belki o da yorgun sen de. adam para veriyor da biniyor. he eğer sen hamile, engelli falan olsaydın ya da çocuklu veya yaşlı, yer vermezse o zaman sana hak verirdim. yaşlı değil, hamile değil. bir de haklıymış gibi atarlanmış. ne geri zekalı insanlar var arkadaş.
eğer "yaşlılar ve engelliler için ayrılmış" koltuklara oturuyorsa, yapılması gerekendir. genellikle "tekli koltuklar" yaşlı ve engelliler içindir ama çoğu kişi buna dikkat etmez.

ben bazen böyle yerlere oturanları uyarıyorum: "delikanlı bak orası yaşlılara ait, bak yan tarafta baston işareti var, bu kadar yaşlı insan var ayakta ayıp değil mi" diyorum. "haklısın amca geç otur" diyorlar genelde ama benden yaşlıları olduğu için ben genelde oturmuyorum.
sen kalk kadın erkek eşittir de feministlik tasla. sonra çık otobüste bana yer vermiyor de ifşa et. lan siktir ordan. iki farklı durum mu olur ?
Saçma sapan birinin saçma sapan eylemidir. Konuşmaya bile değmez. Kezban lafı böyleleri yüzünden var.
Neresinden baksan geri zekalılıktır. Velev ki kız hamile veya hasta yine de zorunda değil kimse. Ha ayıp mı ayıp. Ama mecbur değil. O kişinin kendi vicdanının işidir. Sen tut git adamı ifşa et niye " bana yer vermedi" diye.

Annesine babasına acıdığım bir zavallının yaptığıdır. Bir insan bu kadar mı aptal, işsiz , boş beyinli, dar kafalı, bencil ve egoist olabilir düşündüren konudur.
Muhtemelen tepsi gibi götü vardır. Ona bir koltuk da yetmez ki ayrıca kimse mecbur değil yerini vermeye. Çok istiyorsa o herifin kucağına otursaymış. Tam kendisine uygun bir tip.
yerinde olsaydım soluğu mahkemede almıştım ki şu kezbanın götü sürtsün azıcık.
Bu kızın biraz daha zekası olsa gerizekalı olur.
yaşlı teyzeler, dedeler haricinde bende kimseye yer vermiyorum.
özel bir durum yok ise hamilelik, hastalık, taciz şüphesi gibi; yaşıtım sayılacak insana yer vermek mecburiyetinde değilim.

bu şartlar dahilinde yer vermediğim takdirde rica ediyorum beni de ifşa edin.
inan umrumda olmayacak.

arkadaşında olmamış zaten görüldüğü üzere.
sözde "hür" ahahahah, acıyorum bunlara.
yer vermek zorunda olmayan erkeği ifşa edip pişman olmak..
hasta mısın yaşlı mı hamile mi onu söyle bacım?
kadın yaşlı veya hamile değilse asla yer vermiyorum.

öncelik yaşlılar veya hastalar.
Ne kadar gereksiz insanla ayni atmosferi paylastigimizi gostermistir. baskasindan nezaket bekleyip de sunu yapan kafa ne guzel kafadir.
Özel hayatın gizliliğinin ihlali, türk ceza kanunun 134.maddesinde düzenlenmiştir. Kişiyi ifşa etme durumunda 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istenilebilir.
Bir zamanlar bir kadın olarak çok dikkat ederdim yer verme mevzusuna... benden yaşça büyük ama yaşlı olmayan kadınlara bile yer veriyordum ama sahiden gerek yok. Kimse kimseye yer vermek zorunda değil. Hele ki büyük şehirlerde yolculuk gence de zulüm bunu kabul edelim artık.
Hele bir de metrobüsün ilk durağında yer olmadığını göre göre binen yaşlılar var. Ilk duraktasın bekle diğerine bin nasılsa yer verirler mantığından bir çıkın artık. Bunları gördüğümden beri pek yer vermiyorum. Yer vermeyen erkeği de yadırgamıyorum, çok normal.
görgüden ve terbiyeden yoksun bir salağın, gene salakça davranışı. eğer ki; yardıma muhtaç, yaşlı, hasta, hamile ve özel ihtiyaçları olan bireyler çevredeyse tabii ki yer verilmesi gerekir. ama sadece sen cinsiyetin kız diye yer istiyorsan orada duracaksın. bunun adı pozitif ayrımcılık değil, yavşaklıktır.

eşit şartlarda iki birey, toplu taşımada benzer bir hizmet alıyor. oturarak veya ayakta seyahat edeceğini bilerek bu hizmetten yararlanıyorsun. kimse sana "kesinlikle oturarak gideceksin" diye bir taahhüt vermiyor.
Erkeğin yer verme gibi zorunluluğu olduğu sanan tiptir. Hayatta yer vermem yaşlı olur anlarım hamile falan eyvallah ama gerisi umrumda değil. Evet.
Canı istememiştir yer vermemiştir sana ne bu durumdan! Asıl saygısızlık bu kızın yaptığı hareket. Lafa gelince kadın erkek eşit. Otobüste erkek ayakta kalınca sıkıntı yok kadın ayakta kalınca erkek hanzo oluyor. Geçin bu işleri kardeşim. Madem kadın erkek eşit yer yoksa erkekten yer vermesini bekleme. Ayakta dur!
Eyy oturan erkekler siz kimsiniz yaa? Başlığıdır
Kün fe yekün.
Resimdeki ben degilim ama bende olabilirim.

Bir keresinde hemde esim yanimdayken kucaginda cocuguyla beraber binen hanimefendiye yer vermek icin kalktim. Israrla buyrun oturun dememe ragmen oturmadi ve ayakta devam etti yolculuguna. Amk. Sanki gel kucagima otur dedim.