bugün

Severek oturduğumuz tek şey.
görsel
Hem sağlıksız hem konforsuz hede.

Ne samimiyeti yahu?!
Masada oturunca o sofra sofra olmuyor da, lordlar kamarası kıvamı mı oluyor.

Ayağını uzatsan olmaz, bağdaş kursan rahat değil, dizleri kırarak oturmak uyuşma sebebi!

Hayır niye yani?
Neden?
Adam gibi masaya oturmak varken, kamburu çıkarmak neden?!
yer sofrası benim için, bereketi ve hep beraber yemek yemenin zevkine varılan güzel bir kültürdür. artık masalarda yemek yeniyor diye nostalji severliliği yapmak istemem ama gerçekten yer sofrasında yiyince daha bir doyuyordu sanki insan, rahat oturamamasına rağmen.
Oldukça rahatsız bir durumdur. Oran buran uyuşur ayakların uyuşur. Şuna samimiyet diyenler duyar kasmaktan ölecek. isteyen yer ama yok samimiyet yok içtenlik yok bilmem ne. Abartmayın. Evet.
Samimiyettir. Yemek yemenin en güzel hali. Bir de bağdaş kurup oturdun mu tamamdır.

utanmayın, geri kalmışlık olarak düşünmeyin böyle şeyleri.
(bkz: ayağın uyuşması)
Yer sofrası "can" dır.
Daha rahat ve samimi sofradır.

Yayıla yayıla yemek yenir.
Daha samimidir birliktelik ve doğallık hissiyatı uyandırır.
Yer sofrası iyidir severim . Bazen arkadaşlar la yaparız. Daha samimi olur. Daha güzel dedikodu döner. Yayılırsınız. Ama toplaması zor oluyor. Arada bir iyi gider.
80li yılların orta direk ailesinde yetişmiş biri olarak, yer sofrasına laf edenin kafasında eski cam küllüklerden kırarım.
Yer sofrasına konan her şey herkese aittir. " kendi tabağından yemelisin" gıcık elitliği yoktur.
Her şey bol bol konur, varsa imkan. Minimal porsiyonlar şahsen kesmiyor beni. Olur da kapı çalarsa o da hemen gelir çöker, böyle bi içtenlik.
Ben şimdi masada yiyorum hep. iki kişi tv' ye baka baka yiyip kalkıyoruz. Servis tabağı, çatal bıçak...Ülkecek kral soyundanız, hiç köy yoksulluk filan görmedik.
Piknikte güzel, evde ıyyy hay sizin....
Neden bilmiyorum ben seviyorum başka bir samimiyet var yer sofrasında.hiçbir yemek masasında o tadı bulamıyorum.
neanderthallerden beri ilkeller arasında süregelen gelenek.
Evet sünnettir. Fakir fukara sofrasıdır bu. Ama günümüzde trilyonluk yaşayan siyasetçilerin malzemesi haline gelmiştir.
herkesin aynı tabaktan yediği mikrobik çomar sofrası.
kışları yer sofrasında yeriz açıkcası bi farkı yok masayla yemekten.
Memlekete gittiğimizde masa olmasına rağmen insanların alışkanlıkları yüzünden yerde yeme durumumuz.
Bir türlü oturması becerilemeyen sofra.

Karnın ikiye katlanirken yemek, yemek tam bir işkence. bir de yetkililere seslenmek istiyorum sığmıyorım ayağım uyuşuyor, beğenmemezlikten oturmamazlık değil vallahi.
yerden kalkan tozların çorbanın içine dolduğu ilkel masa düzeni.
buram buram fakirlik kokan başlık.
Samimiyetin adresidir.
bizim ev bu konuda adeta küçük türkiye'dir. salonda koskocaman masa vardır. önemli misafirler gelince orada yenir. normal günlerde yere devam.
Yalnız o yer sofrası değil bildiğin masanın üstüne sini koymuşlar altı şişhane üstü tophane tarzı bir şey olmuş.
Bizim evde meşhurdur.