1. 1.
  ciao signore;

  Günümüze ayak uyduramamış fakirdir. Yemek masası almaya parası yetmeyen köylünün tekidir. Evinde masa koyacak yer olmadığı için sofrada yemek yiyen hanzodur. O sofrayı kafasında parçalamak lazım.
  5 -52 ... sevimli kucuk yalanci
 2. 2.
  yargılanmaması gereken insandır.ekmeği bulamamış adam masanın derdine mi düşsün.
  11 -1 ... mishel
 3. 3.
  bu başlığı açan' ın akıl ve ruh sağlığından şüphe duyarım.
  Kendisi daha ana rahminde embriyo iken, sanırım anasının yediklerinden gıdasını da içeride masanın üstünde yiyordu sanırım.
  Her masada yemek yemeyen fakir midir sorusunu da akla getirir.
  13 ... aforoz
 4. 4.
  ekmek yoksa gol yesinler - san marino kralı.
  1 -1 ... birsekiz
 5. 5.
  sofrayı köylünün kafasında parçalayabileceğini iddia eden ergen salatası.
  2 ... ezelfikriebedduygusu
 6. 6.
  Babacığının parasıyla karnını doyuran birinin beyanatı.
  3 ... whistlebaby
 7. 7.
  yer, sofrasında yemek yemek fakirlik veya köylülük değildir, süper bir sağlıktır. yerde yemek yemek mide katlandığı için. karın tıka basa doymaz. midede biraz boşluk kalır. kalbi yormaz doktorlar öyle tavsiye etmiştir.
  4 ... dedektif
 8. 8.
  yer sofrası...

  zenginler bilmez bu sofranın tadını, bağdaş kurup oturmanın rahatlığını, asker oturuşunda çorba içmeyi.. onlar masalarda büyümüşlerdir, götleri yere değmez, hiçte doymazlar bu yüzden, yerde yemek yiyen insan doyduğunu anlar, samimidir onlar, bizlerde yedik yıllarca yerde yemek, hiç bir zaman şikayet etmedik halimizden, mutluyduk, huzurluyduk, ta ki bazı ibneler gelip fakir deyip aşağılayana kadar, zenginlik böyle bir şey dostlar, yerde yemek yiyen fakir, masada yemek yiyen zengin, yerde yemek yiyen cahil, onlar zeki.. ben hala yer sofrasında yerim yemeğimi, çayımı da içerim, fakirsek fakiriz arkadaş, insanları zengin fakir diye ayıran düzene sokayım.

  - saygılar.
  20 -1 ... cilveli ahmet hoca
 9. 9.
  sahte zenginleri kıskandırmış fakirdir.*
  ... mayom neyim yok benim
 10. 10.
  yemek genellikle tabak veya tencereden ortaklaşa yenir. çünkü mühim olan tabaklara pay edipte paylaşmak değil ortadan paylaşıp yemektir. eğer buysa fakirlik, herkes fakir olsun da paylaşmayı, insanlara saygıyı, insanları sebepsiz sevmeyi öğrensin.
  2 ... ozanmertkara