1. 1.
  sinema parasını zor denkleştirdiğinden dolayı koltuğunu önce kendisi bulmaya çalışır. baktı ki olmuyo yer göstericiden yardım isteyip, gözlerine bakmadan meşguliyet tribinde takılan insandır.
  ... uykusuzbukalemun
 2. 2.
  bir efsaneye göre yol gösterici bu türden bir insandan şöyle intikam almıştır:
  kişi yol göstericiye para vermemiştir. yol gösterici de kişinin oturdugu koltuga gelip film başlamadan önce* şu sözü söylemiştir. - abi bruce willis aslında ölü.
  1 ... balsikeste baysungur
 3. 3.
  çoğu sinemada bahşişin yasak olmasıyla birlikte normal bir kimliğe bürünen durum. bazı salonlarda, özellikle doğu bölgelerinde ise durum o kadar farklıdır ki. şöyle ki:

  seneler öncesi, malatya, yeşil sineması... filme girilmiş, bilet gösterilmiş, yer öğrenilmiştir. görevli, her zamanki gibi direk elini uzatmış, para beklemektedir. fırlama arkadaşlarla sinemadan önce konuşulmuş, para verilmemesi kararlaştırılmıştır *. görev, sona kalan bendenize düşmüştür. gayet soğukkanlı bir şekilde görevli sallanmamış, yerlere oturulmuştur. ve o an olay kopmuştur, görevli orta sıralara kadar arkamızdan gelmiş, " bahşişimi alabilir miyim " demiştir.

  fakat olaydan sonra doğru olup olmadığını bilmediğim bir şey öğrendim, çoğu sinema bu görevlilere maaş bağlamıyormuş. tüm gelirleri bu bahşişlermiş. insan bir kere daha düşünüyor böyle şeylerden sonra.
  1 ... thor voivoda
 4. 4.
  Afm sinemalarında pek rastlanılmayan ancak özellikle avşar ya da bazı yerel sinemalarda sıklıkla rastalanan durum. Yer gösterici kardeşlerin zorbalığından ve bazı kavramların ne anlama geldiğini bilmediğinden kaynaklanan durumdur. Bahşiş, verecek kişinin gönlünden kopması sonucu verilir bir lokantaya gittiğinizde garson size bahşişiniz varsa alayım demez hakkı yoktur çünkü bahşiş kişinin isteği sonucu verilir işte esas anlamı budur. yer gösterici bu arkadaşların da belli tipleri vardır ya da karşıma çıkan belli başlı tipleri görmüşlüğüm vardır.

  1.Tip

  Kısık bir ses tonuyla bahşişinizi alayım derler bunlara bahşiş vermezsen pek bir bok olmaz sadece acaba içinden bana küfür etti mi düşüncesiyle yaşarsın

  2.Tip

  işte bunlar çok tehlikelidir zorba bir ses tonuyla bahşişinizi alayım derler vermezseniz eğer sizi kız arkadaşınızla ayrı koltuğa oturtmaya kadar ileri giderler. zorbalığın daniskalığını yapar bunlar..
  ... az veren candan j c van damme