bugün

(bkz: sözlük yazarlarının hayat hikayeleri)
insanların baktıklarında '' aa bu eleman psikopatın teki bulaşmayalım'' veya '' ezik lan bu'' gibi söylemlerine rehberlik edecek davranışlardır.

geçen kantinte oturuyoruz.yanımda bir arkadaşım daha var. sigara içeceğiz ateşimiz yok. dedim kalk gir arka masadan al içelim. kalktı bu arkama masaya gitti. '' ateşin var mı bilader'' dedi. çocukta '' buyur kardeş'' dedi verdi çakmağı. neyse sigarasını yaktı ve ardından çakmağı masaya doğru fırlatıp çocuğa dik dik bakmaya başladı. çocuk '' hey allah'ım'' dedi eğdi kafasını. bizimki '' bir şey mi oldu bilader'' dedi. çakmağın sahibi olan eleman da '' yok kardeş '' dedi. geldi masaya oturdu. bende sinirlendim tabi buolay karşısında. '' ne horozlanıyorsun lan cocuğa '' dedim. bizimki eğildi kulağıma ve '' abi maksat yerimiz belli olsun'' dedi.
tabi ben daha çok sinirlendim. ayağa kalktım ve arkadaşa bir yumruk çaktım. tabi arkadaş bir den böyle bir hareket beklemediği içi şok oldu. sonra ' neden vurdun abi dedi''. ben de '' yer oyle belli olmaz böyle belli olur'' dedim. ve ağır adımlarla uzaklaştım.