bugün

ayari alanin ukteden ukteye ari maya gibi konmasini anlatir. ayari alan babayigit icindeki ukteyle yetinmeyip kasinirsa ukteyle dolup tasar. halk dilinde ukte dolmasi diye tabir edilir. sarimsakli yogurtla servis edilir.
(bkz: yenilen gures pehlivana doymaz)
(bkz: melih gökçek)

(bkz: melih gokcek vs kemal kilicdaroglu)
rte'nin muhalefetin erken seçim isteklerine karşı söylemiş olduğu laftır.evet haklı, türk insanı geçmişinden asla ders almaz herşeyi çabucak unutur.böyle olunca da tabii ki rte bu sözleri rahatlıkla söyleyebilir.
(bkz: gerilmiş pehlivan güneşe doymaz)
yenile yenile bir gün yenmeyi de öğrenip kırkpınar yağlı güreşlerinde zirveye çıkacak pehlivandır..pes etmemek lazımdır..
önce utanç sonra hırs gelir, ötesinde pehlivana yine meydana çıkma isteği gelir. işin ucunda adına sürülen lekeyi temizlemek vardır çünkü. hayattır bu, kaçınılmazdır.
azmine hayran olunası insandır. bu tür insanların azimli olması iyidir, hoştur ama dozajıda ayarlamaka fayda vardır.
inci sözlüğün hala yeni yine yeniden, yazar almaya başlayıp, uludağ sözlüğe rakip olmaya çalıştığı gibin.
13 senedir yeniliyorlar. halen daha ak Troll, yobaz, aptal diyip dalga geçiyorlar.

güreşe doymamanında bir haddi olur mağlup olduk diyin biraz karakter biraz mantık varsa sizde.
artık sözlüklerde buna örnek olarak devlet bahçeli'yi verseler yeridir efendim.
O gitsin ölülerle güreşsin amk. Bıktım yenmekten.
çıkmışsın yenmiş çıkmışsın yenmiş .

ben çıkmışım beni de yenmiş .

yenmiş de yenmiş yenmiş de yenmiş .

sırada ki gelsin de onu da yensin .
bu sözü istanbul seçimlerinden hatırlıyorum.