bugün

Frigoladır, paketi ve fiyatı güncellenmiş.
Bir kere rahmetli babaannem evde kendi yapmıştı. Nerdeyse küçük bir tencere dondurmayı bir gecede yiyip hastanelik olunca bir daha yapmadı. Ben de bir daha o kadar lezzetli dondurma yemedim.
Bitez dondurma, bodrum yalıkavak. Sıcaktan mıdır, arkada oturan yeşim salkım'dan mıdır bilmem çogzeldi.
maraştır.
Dondurma, ben de nedense tüm zamanlar boyunca bir tutku oluşturamadı gitti. Yerken elbette lezzet buluyorum ama çok da aradığım bir tatlı olamadı hiçbir vakt.
Kendi yaptığım dondurma dır. Tarif vereyim belki bu muhteşem dondurmayı yapmak isteyen olur.

Malzemeler

1 Poşet Sade Kremşanti
1 Su Bardağı Soğuk Süt
1 Adet Yumurta
1 Küçük Çay Bardağı Toz Şeker
2 Yemek Kaşığı Kakao
1 Yemek Kaşığı Damla Çikolata

Yapılışı

Geniş bir kaseye yumurtayı kırın.
Üzerine toz şekeri ilave edin.
Mikserin yüksek hızında (6-7 dakika) yumurta ve şekeri iyice çırpın.

Ayrı bir tarafta ayrı bir kâseye sütü boşaltın.

Üzerine krem şantiyi de ekleyin.

Mikserle iyice karıştırın.

Hazırladığınız krem şantinin üzerine ayrı bir kâsede çırptığınız yumurtalı karışımı boşaltın ve karıştırın.

Kakaoyu da ekleyip karıştırın.Son olarak karışıma çikolata parçalarını ekleyip karıştırın.

Dondurucuya uygun bir kaba, hazırladığınız karışımı boşaltın.

Ve muhteşem dondurmayı buzluğa yada dondurucuya koyun en az 3 saat buzlukta beklesin. Ve afiyetle yiyin.

Not : sakın tarifi başkalarıyla paylaşmayın!.
Tatil yerlerinde yediğimdir stoklarda bol çeşit barındıranından..
Sahil kenarında yenilen limonlu dondurmadır.

görsel
Başıma bir şey gelmeyecekse, zürih' te, italyan bir ailenin işlettiği, salaş, miniminnacık bir dondurmacıda Yediğim Hindistan cevizli dondurmadır.

Böyle bir tat, böyle bir kıvam evrende yok!
Lezzet orgazmı denen şeyi yaşadım, evet!
Eskişehir'de tadım'da satılan "aşk merdiveni" adlı dondurmadır.
Bursa pasto güllü ve muzlu ayrıca kahve dünyası bitter kahveli de beraber güzel gider.
en güzelini maraşta yiyorum her 3 haftada bir, birde etenköydr lui lui var italyan dondurmacısı çeşit bol kaliteli ve çok lezzetli. tavsiye ederim.
Tahinli dondurma. (bkz: balaban)
Açık dondurma ise ye. Güzeldir.
Yaşar usta çok başkaydı, tamam. Ama son zamanlarda yediğim en güzel dondurma bu&bu diye bir dondurmacıydı çengelköy'de. Bisküvili çok güzeldi.
magnum tabiki 5 bucuk lira 5 bucuk!!!
Magnum diyen köylüdür.
Kağıt helva arası dondurma. Sadeliğin muhteşemliğine aşığız.
(bkz: movenpick)
(bkz: kar pekmez)
bilen var mıdır bilmem ama lokum dondurma diye bir şey satılırdı ben küçükken. baya bildiğimiz lokum ama içindeki lokum aromasından dondurma. benden ondan daha güzelini yemedim. ankara'da satan yer var ise hala beni bir yeşillendirin.
korkuteli giliğ - yanık dondurma.
izmir çeşmealtında yemiştim.
orjinal maraş dondurması.
magnum yiyeceğime 5,5 lira yerim.