bugün

savrulmuş tohumlar patlamış kozalaklar, toprağın altında bekleyen sevgi palamutları. kar altında bekler kimsesiz kışlarda... asi rüzgar. ıslıkları alaycı... kör karanlıklar. zindan gecelerde baykuş bakışlar...

bekler sevgi tohumları serin sabahlarda yorgan altlarındaki gibi sıcak. bekler kış güneşini sabahın geceyi beklediği gibi. yarar deli bir cesaret kendini. kazıklar toprağı yeniden bir sevda ile. yarılır, saçılır, açar yeni sürgünle taze bir boy'a. sürgün verir, kökü geçmişe sürgün edilmiş cesaret ve delilikle..

yeniden sevmek biraz cesaret ve biraz deliliktir.
korkak bir ümitle, yeniden sevmeye çalışmaktır. hem korkmak hem de sevmek ya da sevmek istemek, insanın zamanla unutabilmesinden ve biraz da deli cesaretinden kaynaklanır.
karşındakine ilk zamanları zehir etmektir.

tüm bu güven problemleri, ya yeniden başıma gelirse, kendimi bırakırsam ve... tüm bunlardan korkarak karşı tarafın tüm sabrını ilk üç ayda tüketmesine neden olup geri kalan zamanda tamiri ile uğraşmaktır.
--spoiler--
yeniden sevmek kolay
başından başlamak gerekir her şeye
ve bir tek o yorar
--spoiler--
yeniden sevmeniz için önce temiz bir yüreğe sahip olmak gerekiyor. dünya o kadar ilginçtir ki bunu başarabilirsiniz.

(bkz: anılar düştü peşime)
maxi özetlenmiş halinin türkçes: sımsıkı göt ister bu iş.
sevgi bireyin kendi isteği doğrultusunda vuku bulmaz. istemeden gerçekleşir. tıpkı kalbin çarptığı gibi.** aşık olduğunuz bir kıza aşık olup olmamak, isteyip istememk, cesaret edip etmemek kişiye bağlı olan birşey değildir. yani cesaret felan sözkonusu bile olamaz. bir bakmışın aşık olmuşsun.
Kaç aşk yaşar insan hayatı boyunca, kaç tane sevgilisi olur son noktayı koyana kadar. Her bitişin sonrasında yeni bir başlangıç olacağını bilir kişi, bir öncekinden ondanda öncekinden bilir. Her bitiş üzer yıpratır acı çektirir. Cesarette delilikte biraz biraz böyle başlar. Yeni başlangıçlarla, biteceğini düşünmeden hep yeniden yeniden..
Herkes birini çok sevmiştir. Belki birden fazla birilerini. işte cesarette delilikte o sevgiden gelir. Sevmek, sevilmemiş olmanın verdiği acıya değecek kadar güzeldir..
daha çok tutunma, korunma, umut ve bu sefer hata yapmadığını insanlara "eskisinde suç bende değilmiş bak mükemmel bi ilişkim var" teorisini kanıtlamaya çalışma ve bu sefer gerçekten ama gerçekten mutlu olma ihtimalleri içerdiği için yeniden sevmek ; tamamiyle bir cesaret ve delilik işidir.
ama hiçbirşey olmasa da sevmek herşeye değer..değer di mi ? evet evet değer ://
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.