1. 1.
  17 eylül pazar günü büyükada ve boğazturu ile ortaköy söyleşisi etkinliği gerçekleştirecek olan dernek.

  http://www.yenidenkuvayimilliye.org

  --spoiler--
  Büyük Türk Ulusu!
  birinci dünya savaşı sonunda imzalanan 30 ekim 1918 tarihli mondoros ateşkes hükümlerine uymayan itilaf devletleri'nin donanma ve askerleri uydurma gerekçelerle yurdumuzu işgal etti. bağımsız ve türk ulusu atatürk'ün önderliğinde, her mahrumiyete katlanarak kuvayı milliye ruhu ile savaştı. emperyalist işgalcileri yurdundan kovdu. ulusal egemenliğe dayalı tam bağımsız bir devlet kuran türk ulusu çağdaşlık yolunda ileri adımlar attı...

  türkiye cumhuriyeti devleti içerden işbirlikçi ihanet şebekelerinin ve dışarıdan da emperyalizm ile maşalarının saldırılarıyla karşı karşıya bulunmaktadır. günümüzde bu durum ikinci cumhuriyetçiler, neoliberaller, gerici ve bölücüler olarak kendini göstermektedir. dış güçlere teslim olmuş siyasetçiler cumhuriyetimizi kuşatma altına almışlardır...

  Büyük Türk Ulusu!
  cumhuriyetin değerleri aşındırılmakta, insanca yaşamamızın temel şartı olan laik devlet yok edilmeye çalışılmaktadır. tam bağımsızlığımızdan taviz üstine taviz verilmektedir. gericilik ve bölücülük halkımızın kafasına kara bir gömlek gibi giydirilmeye çalışılmaktadır. büyük önderimiz atatürk'e ve ulusal değerlerimize saldırılar her gün daha da artmaktadır.

  büyük türk ulusu!

  1. şu an ülkemizde 12 milyon insanımız işsiz, 920 bin insanız aç, 18 milyon insanımız açlık sınırında. iç ve dış borçlarımızın toplamı 300 milyar doların üzerine çıkmıştır.

  2. köylümüz ve küçük esnafımız kaderine terk edilmiş, tefecilerin insafına bırakılmıştır. ulusal sanayimiz rekabet edemez hale getirilmiştir. işçi sendikaları işlevsiz kılınmıştır.

  3. 1924 anayasası'nın temel direği olan öğrenim birliği bozulmuş, laiklik ilkesi'ne aykırı olarak eğitim sistemimiz cemaatlerin ve tarikatların kontrolü altına girmiştir. devrimlerin bekçisi olması beklenen gençlik örgütsüz bırakılmış, magazin kültürüne terk edilmiştir. gençlerimiz bedava yemek, bedava yatak vaatleriyle gerici ve karanlık emelleri olan tarikat odaklarına terk edilmiştir.

  4. türk silahlı kuvvetleri ile başta atatürk'ümüz olmak üzere ulusal kurtuluş savaşımızın önderleri her gün yıpratılmaya çalışılmaktadır. abd, ab, imf ve dünya bankası marifeti ile ulusal güvenliğimiz tehlikeye düşürülmekte, milli davamız kıbrıs elden gitmektedir. ulusal kurtuluş savaşında alamadıkları ülkemiz toprakları, para gücü ile yabancılara satılmaktadır. cumhuriyetin birikimleri olan stratejik kuruluşlar, önemsiz bedeller karşılığında uluslararası tekellere, dubai prensleri ile arap sermayesine peşkeş çekilmektedir.

  5. ılımlı islam görüntüsü altında abd'nin ortadoğu petrollerini ele geçirme politikasının gereği olarak büyük ortadoğu projesi kapsamında ülkemizi bölen haritalar yayınlanmakta ve buna hiç kimse ses çıkarmamaktadır.

  6. cumhuriyet yanlısı ve savunucusu organlar, başta üniversiteler olmak üzere yüksek yargı organları baskı altında tutulmakta ve bağımsız yargıya müdahale edilmektedir.

  ey büyük türk ulusu, bütün bu ahval ve şerait içinde hala uyumaya devam mı edeceksin?
  kendine gel, yeniden kuvayı milliye ruhuyla ayağa kalk! atatürk'ün emanetlerine ve bu güzel vatana sahip çık ve diyoruz ki:

  vatanımızı böldürmeyeceğiz, ülkemizi soydurtmayacağız, yaşasın tam bağımsız türkiye, yaşasın atatürkçülük, kahrolsun emperyalistler ve yerli işbirlikçileri...kahrolsun gericilik yaşasın yeniden kuvayı milliye ruhu, sonsuza kadar yaşasın türk ulusu... yaşasın cumhuriyet kazanımları, yaşasın atatürkçü gençlik!
  --spoiler--

  cumhuriyet gazetesi, 30 ağustos 2006
  1 -1 ... steril mikrop
 2. 2.
  dikkat edilmesi gereken oluşumlardan bir diğeridir.
  (bkz: plan yapmayın plan)
  ... 5 6 2 tamam
 3. 3.
  yavaş yavaş organize edilmesi gereken oluşumdur.

  ülke hiç iyi yere gitmiyor, iş yine bize düşecek.
  3 ... crekyness
 4. 4.
  Erdogan icin silahlananlarin coktan kurdugudur yalniz tek fark adindaki milliyenin yerini comariye almistir.
  -1 ... hanukamatata