bugün

paranın bok olduğunu bize gösteren tiptir. benim patronum mesela bu. yahu bir insan bu kadar çok telefon değiştirir mi ya? ne çıksa alıyor adam. hayır bizi ilgilendirmiyor anladık ama bu nedir arkaaş demek geliyor içimden. samimiyetsiz bir de gülüşü yok mu bizlere karşı, hiç sevmiyorum bu tipleri. patronum olsa bile ona bile trip atarım.
#19663932 yazar yazmaz yazan yazar. tam üstüne geldi vallahi.
zengin maldır.

pis fakir maldan yeğdir.

(bkz: yeni çıkan telefonu almayan fakir mal)
harcadığı para kadar aklı yoktur.
kapitalizm kurbanı maldır. sistem ona her yeni çıkan telefona ihtiyacı varmış gibi gösterdiği ve onun da parası olduğu için alır.
daha da ötesi vardır... sözlükte de yazar olan bir arkadaşımla bu gün doğa parka yürüyüş yapıyoruz çiçek satan büyük ihtimalle çingene olan kadının elin de s3 gördü sonra yolun karşı tarafına geçti, telefoncuya girip telefonunu sattı...

şaşırdım oğlum ne yapıyorsun dedim, çigenenin eline kadar düşmüş telefonu ne yapayım.. lan dedim kadının villası olsa evini mi yakacaksın.

zihniyet çok farklı, standartlarımızı çok yanlış değerlendiriyoruz, kişisel geriliği bir şekil de maddelerden çıkarıyoruz ve neden hala üçüncü sınıf dünya ülkesiyiz diyoruz.
sosyal kültürün kölesi olmuş, beyni yıkanmış maldır. neticede hepimiz çürüyecek birer organik maddeyiz (bkz: tyler durden).
gösteriş budalası.
Ensesi kalindir. Para harcayacak yer ariyordur. Teknoloji bagimlisidir. Falandir filandir.
muhtemelen günde 10-15 telefon alan maldır.
vakıf üniversitesinde okuyor olabilir. (bkz: çankaya üniversitesi)
- abi ayfon 3 çıkmış
- 4'ü bekliyorum. bu eskidi, at bunu, git siktir git! yenisini alıcam.
parasının bol olduğu gerçeğini hatırlattı bana.
ıphone 5 ten sonra nokia nın yeni çıkacak 38 gün şarjı bitmeyen ve hiçbir özelliği olmayan telefonuda alacak maldır.
götüne giyecek don bulamayan, açlıktan ağzı kokan, ergenlikten henüz kurtulamayan mahluklardır.
Bu tip insanlar burger king ve starbucks gibi mekanlarda takılmayı marjinallik zanneder kısacası popüler kültür özentisidir.en komiği de kendilerini teknoloji uzmanı sanarlar ve söylenilenlerin aksine zengin değillerdir ceplerinde su alacak paraları dahi yoktur.
nixeli elemanların iphone taşımalarıyla kapışır vaziyettedirler, hangisi daha mal sevgili sözlük halkı?
ben teknoloji bağımlısıyım diyerek ortalıkta dolaşan maldır.
Zengin malı züğürdün çenesini yorar. Buradaki tartışmalarımız da o misal oldu. Yalnız farklı bir durum var ki o da şudur: parası olmayanlarında yemesinden içmesine, ulaşımından sağlığına, maddiyattan maneviyata kadar her ihtiyacına bazı kısıtlamalar getirerek yeni çıkan teknolojik aletleri almaktır. Anlaşılacak gibi bir durum değil bu içler acısı bir vakadır.
Türk insanının geneli.
Gösteriş meraklısı, zenginlikle alakası yok ne yapıp ne edip o parayı buluyor ve ödüyorlar, ödedikleri para kadar beyinleri yok.