bugün

https://youtu.be/_8nYsLVxhUE ne diyeceğimi bilemedim. acaba zaten müslüman mıydı? yoksa bu olaydan sonra mı müslüman oldu?
Medeniyet işte tam olarak bu.

Bizdeki ortadoğulu yamyam ateistler şu manzara karşısında ne düşünüyorlar acaba.

Kadın, hem de üniforması ile bir dine geçtiğini ağlayarak anlatıyor ve yaşanan katliamdan duyduğu üzüntüyü de. Muhtemelen onu izleyenlerin çoğu da Hıristiyan.

işte gerçek islam diye anlatılmak istenen islam, muhtemelen medeni bir ortamda yükselecek.

Ayrıca gene biz, önceden beri Müslüman olanlar; diğer inançlara saygılı olmalıyız. Müslüman olarak en şık, en kibar, en bilgili biz olmalıyız.

Ve tam burada Atatürk aklıma geliyor. O din karşıtı falan değildi. Atatürk bir adım ötesini gören, çağından 100 yıl sonrasını gören bir liderdi. Onunla gurur duyuyorum ve Elhamdülillah Müslümanım.
helal olsun. bızdekıler de anca sosyal medyada keske türkıyeye de gelseler yazar namussuzlar.
Şov amaçlı sanki.
Ya gene başa döneceğiz ama

Müslümanız diyen canilerin yaptıkları ile hristiyanız diyen caninin yaptıklarını mı yarıştırıyoruz anlamadım.

Kafa kesenler mi daha kötü yoksa çoluk çocuk 50ye yakın kişiyi öldüren mi. Biz napıyoruz sevgili özgür demirtaşın robotu?

2 gündür anlatmaya çalıştığını net cümlelerle söylesen de biz de istifade etsek.
0:00 2:48
Kilise bombaladılar diye hristiyan mı olacağız yani? Aradığımız bu da değil de neyse idare eder.
Şovu ve primi seven polis sefidir.

Sen anneni kandir biz bunu yemeyiz.
11 eylülde, fransa saldırısında, amerika otel vakasında ölen insanlara ben nasıl üzüldüysem, o poliste öyle üzülmüş olmalı.

Zaten bu vakalardaki şiddet ve terör olaylarında mağdur olanlara üzülmeyen bir kişi insan değil sadece et yığınıdır.

Hayatın değeri dinine göre ölçülmez, her hayat değerlidir ve bu hayata son verme hakkını kimse kendinde göremez.

Bu katliamlara onun dini hristiyan, öteki yahudi diye bakmaya devam edersen. Bir başkası da çıkar o da değersiz bir müslüman(!) diye düşünebilir.

Hayat kutsaldır. insanları inandıkları dinlerden ötürü değilde, onlara yaratan mutlak kudretten ötürü sevmeyi deneyin.

Yaradılanı severim yaradandan ötürü.
burda şu sıkıntı var. din kavramı herkesin bildigi gibi göreceli olmakla beraber, emperyalistlerin mağdur ettigi kesim hep müslümanlar, afrikalilar, kızılderililerdir. kendi yumurtalarını pişirmek adına dunyayi atese vermekten çekinmezler. insanlarda mazlumdan yana olma güdüsü olduğu için bu kişi "zulum bizdense ben bizden degilim "demiş olabilir. örnekleri vardir mesela filistinde bir aktivist israil buldozerinin altinda can verip birakin din değiştirmeyi dunya değiştirmiştir.
Obama’da müslümandı zaten. Yenmiyor artık böyle şeyler. Evet.
(bkz: yeni zelanda)
güncel Önemli Başlıklar