1. 1.
  Hakkında soruşturma açılmış yazardır. Tüm dünyanın lanetlediği terör eylemini kınamak şöyle dursun destekler mahiyette paylaşım yapmıştır. Ekşi sözlük de bunun üzerine hesabını silmiştir.

  --spoiler--
  Yeni Zelanda'daki terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı ile ilgili inceleme başlatıldı

  istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki Christchurch'ün Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi ve Linwood'daki camiye cuma namazı esnasında gerçekleştirilen ve 49 kişinin şehit olduğu terör saldırısı öven Ekşi Sözlük yazarı hakkında inceleme başlattığı bildirildi.

  BAŞSAVCILIK, TERÖR SALDIRISINI ÖVEN EKŞi SÖZLÜK YAZARI HAKKINDA iNCELEME BAŞLATTI

  Ekşi Sözlük'te terör saldırısının hemen ardından açılan "Yeni Zelanda'da camiye saldırı" isimli başlığa yazı yazan, Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı, "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek bu katliama destek vermişti.

  istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

  EKŞi SÖZLÜK: "ENTRY'i YAZAN KULLANICININ HESABI iSE NEFRET SÖYLEMi SEBEBiYLE KAPATILMIŞTIR"

  Ekşi Sözlük, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından terör saldırısını öven kullanıcısının hesabının nefret söylemi sebebiyle kapatıldığını açıklamıştı.

  Ekşi Sözlük tarafından yapılan açıklamada; "Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. Konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir" denildi. (SABAH)

  http://www.hurriyet.com.t...eleme-baslatildi-41150898
  --spoiler--

  yeni zelanda terör saldırısını öven ekşi yazarı
  11 -2 ... gazeloglu
 2. 2.
  Amına koyayım ben onun çok ayıp etmlştir.
  3 -1 ... sultan baybars
 3. 3.
  Yazdıklarınıza dikkat edin sonra enselerler.
  2 -2 ... haylaz sirin
 4. 4.
  bir ateist olarak layığını bulmasını temenni ettiğim insanlıktan nasibini alamamış bir şerefsizdir.

  Eline silah almamış, kimseye zararı dokunmamış insanların katledilmesinin savunulacak bir yanı yoktur. Bu şerefsizliği gerçekleştiren kişinin de ışid militanlarından hiçbir farkı yoktur.
  10 -6 ... fasist bir yurtsever
 5. 5.
  Düşünce özgürlüğünün de bir sınırının olduğunu anlamış olan yazardır. Anlamadıysa da anlatırlar zaten.
  5 -1 ... dore guido orefice
 6. 6.
  teröristtir. cezası da terörle ilgili madde üzerinden verilmelidir. Bunun için illaki bir eyleme karışmış olması gerekmiyor, hastalıklı beyni ile toplum içinde dolaşması yasaklanmalı.
  8 -2 ... poetaster
 7. 7.
  ekşi de linç ve silik yemiştir. bu densizden sözlük sorumlu tutulmamalı.
  ... barmens
 8. 8.
  Yavşağın önde gidenidir. Siktir git lan bu ülkeden..
  4 -2 ... a lone man
 9. 9.
  Komple ekşi kapatılmalı. Böyle çok tip var yönetim de böyle düşünüyor ama gizliyor.
  5 -4 ... tenete
 10. 10.
  iyi olmuştur. inşallah yargılanır ve görür ebesinin bilmem neresini. darısı diğerlerinin başına sadece bu gebeş ile sınırlı kalmamalı. sadece dini değerlere değil diğer manevi değerlere, ülkesinin kurucusuna ailesine, ülkenin bayrağına marşına milli mücadelesine kadar saldıran onlarca kuduz var buralarda. yaşları küçük falan denmeyip toplanmaları lazım.

  buradaki bazı embesiller sırf siyasi görüşleri kendileri gibi değil diye kendi vatandaşının tutuklanmalarını veya daha fenası polis tarafından öldürülmelerini istiyorlar ve destekliyorlar. birkaç tanesi layığını buldu ama yetmemeli. aralarında 60 yaşında tipler bile var düşün. hani ergen bunlar deyip geçemiyorsun. düşünce özgürlüğü mutlaka olmalı ancak insanların tutuklanmasına, öldürülmesine sevinip bunları sağa sola kusacak kadar değil. bu ekşi sözlükteki ve buradaki bazı tiplere cesaret verir önlerini kesmezsen 3-5 seneye kalmaz bu cehaletleri ile başka bir katliam haberinin baş rolünde olurlar emin ol.
  6 -7 ... mel mel bakan gibson