1. 1.
  yeni zelanda başbakanı jacinda ardern in açıkladığı durumdur.

  cuma ezanı radyo ve tvden canlı yayınlanacak. ayrıca cuma günü camide katledilen müslümanlar adına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunacak. başbakan ardern aynı zamanda kadınlardan da müslümanlar a destek için başörtü takmasını istemiş.

  http://www.hurriyet.com.t...nli-yayinlanacak-41156050

  kadın 1 haftada bizim siyasal islamcılar ın 1000 yılda islam için yapamadığını yaptı. malum güruh da mitingde katliam görüntülerini gösterip, "dedelerinizi tabutla göndeririz" diye nefret açıklaması yapsın. bunlar katiyen eğitilmezdir.
  7 -2 ... uzakyolun yolcusu
 2. 2.
  her şerde bir hayır vardır derler. bakınız insanlar şuan mazlumun yanındalar ve islama yönelik bir araştırma ve merak başladı. yine birkaç gün evvel yeni zelanda’da müslümanlar namaz kılıyorken insanlar arkalarında nöbet tuttular. ve bakınız ki, siz birgün camide kılınan namazın müslüman olmayan bir ülke tarafından canlı yayınlanabileceğini hiç düşünür müydünüz? şüphesiz islam kusursuzdur ve allah dinini tamamlayacaktır. elhamdulillah.
  3 -3 ... sosyalamele
 3. 3.
  "Saldırıda hayatını kaybedenler için düzenlenen anma töreninin yanı sıra, cuma namazı kılınıyor. Cuma namazı için okunan ezanın ulusal televizyonlarda canlı olarak yayınlandığı bildirildi.

  Hagley Park'ta düzenlenen törende cuma namazı için okunan ezanın ardından 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

  Törene, Müslümanların yanı sıra, çok sayıda Müslüman olmayan kişinin Müslümanlarla dayanışma için katıldığı bildirildi."

  yani bu varya türkiye'de bile yapılamayacak bir tören. yapılsa muhalefet zihniyeti herhalde laiklik elden gidiyor, şöyle oluyor böyle oluyor şeriat geldi diye ağızlarından salyalar saçarak çığırırlardı-anırırlardı. allah korusun bir ikinci gezi hareketi gibi bir şey yaşanırdı, ülkeyi birbirine katarlardı. gayrimüslim bir ülkeden örnek bir hareket. fotoğraflara dikkat edin müslümandan çok gayrimüslim var. evet elli kişi şehit oldu ama allah-u alem ne elliler katıldı. doğrusu ben bu kadarını beklemezdim. insanın içindeki vicdan böyle bir şey işte. bu sahneye çok iyi bakın ve unutmayın; hiçbir medeni, özgür, refah avrupa ülkesinde göremeyeceğiniz bir an. başbakanları ve halkı artık nasıl etkilendiyse bir insan olarak, vicdanen. allah razı olsun ne diyelim. çok etkilendim bu kadından. inşallah oda son nefesini vermeden hidayete ulaşabilir. bunu canı gönülden istedim. bu kadından çok güzel örnek bir müslüman olur. ama yinede dikkat etmesi lazım. çok fazla dikkat çekecek hareketler yapıyor müslümanlar lehine. ayağını kaydırmak isteyebilirler. dünyanın bir ucunda kendi başlarına bir ülke bile olsalar kontrolü elinde bulunduran azılı kafirler bundan hoşnut değildirler allah-u alem.
  5 -10 ... aeneskral
 4. 4.
  "yani bu varya türkiye'de bile yapılamayacak bir tören. yapılsa muhalefet zihniyeti herhalde laiklik elden gidiyor, şöyle oluyor böyle oluyor şeriat geldi diye ağızlarından salyalar saçarak çığırırlardı-anırırlardı"

  bu senaryo kafayı nefret söylemleriyle bozmuş bir münafığın safsatalarından başka bir şey değil. Evet Bizim ülkemizde bi bomba patladığında ölenlerin görüşleri belliyse ya da yaşadıkları yer belliyse ona göre tepki veriyoruz. Ama bunun sebebi ne vicdan ne de gelişmişlik geri kalmışlık. Bunun tek sebebi var zaten ayrışmaya hazır cahil bir toplumun, ayrıştırmaktan güç alacak siyasiler tarafından ayrıştırılması.
  8 -2 ... yok herif
 5. 5.
  valla yalan yok, düşünsene fox'ta cuma namazı yayınlandığını, şeriat geliyor diye ortalığı taşlarlar.
  5 -7 ... masklavi
 6. 6.
  allah onlardan raazi olsun. amin

  şehitlerimizin kanı yerde kalmaz.
  1 ... kazangap
 7. 7.
  devlet başkanlığı ve ağırlığı örneği vermiştir yeni zelanda başbakanı.
  1 ... lipsos
 8. 8.
  Aynı rezil saldırı, Bir sinogog, kilise ya da havrada gerçekleşse, umurunda olmayacak tayfa, kalkmış türk insanını eleştiriyor, insanlık dersi veriyor, muhafazakar kesim dışındakileri duygusuzlukla suçluyor, vaaay anam vaay dedirten bir durum.

  Her erdemli, aydın ve laik görüşe sahip insan ülkemizde de, aynı duruşu sergiler, böyle kahpe saldırıları, din, mezhep, ideoloji ayırmadan protesto ederdi hiç süpheniz olmasın.

  Kin, nefret, öfke gibi kavramları, insanlığa bulaştırmaya çalışan, ötekileşme meraklısı güruh, demokrasiye ve laisizme inanan zihniyet değil, maneviyatı kinle harmanlayan şuursuz gruptur.

  Hepimiz hrant dink'iz dediğimizde, ayaklanan tayfa , din ayırt etmeden, salt insan olduğu için beraber duruş sergileyen ve bu kahpe saldırıyı ptotesto eden hırıstiyanı, yahudiyi, ateisti takdir ediyor!

  Tek duruşunuz olsun beee!
  Bize ayrı, başkasına ayrı olunca, gülünç oluyorsunuz!
  Samimi durmuyorsunuz!

  Tanım: insan olmaya yakışır, hain ve rezil saldırıyı kınamanın, masumun yanında var olmanîn en güzel duruşudur.
  Aferindir!
  15 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
 9. 9.
  "her şerde bir hayır vardır derler."
  50 kişi ölmüş, adam hâlâ hayır arama derdinde. al hayrına da kıçına sok. ne vasat adamlarsınız, her şeyde bir ilahi kudret arıyorsunuz.

  "yani bu varya türkiye'de bile yapılamayacak bir tören. yapılsa muhalefet zihniyeti herhalde laiklik elden gidiyor, şöyle oluyor böyle oluyor şeriat geldi diye ağızlarından salyalar saçarak çığırırlardı-anırırlardı."
  bu arkadaşa da onların bu inceliğine karşı bizde televizyonlarda gospel yayınlatalım derim. nezakete, nezaket ile karşılık verilir. hadi yayınlatın da görelim dinci kesimi. bakalım nasıl tepki verecekler?

  ama yok. bize yardımları dokunduğunda "ne kadar iyi insanlar, allah hidayete erdirsin." dediklerinde kahkahayı basıyorum. ha siktirin gidin. onlara göre hidayete erecek taraf siz olmanıza rağmen, adamlar incelik göstermiş. bizimkiler yobazlığını konuşturuyor.
  2 ... matekuyas
 10. 10.
  Türkiyede kiliseye saldırı olsa ayinlerinin trtde yayınlanmasını istemeyecek zatlar boş boş konuşuyor. Tabi istemeyiz böyle bir şey. Daha önce hristiyanların, dergesi basılıp dergidelerin başi kesilmisti malatyada,
  3 -1 ... saban filmindeki gulyabani