1. 1.
    sürekli yeni vaka çıkmasına rağmen normalleşmeye pozitif yaklaşan ve buna müdahil olan halktır. bugün 1500lere ulaşan vaka sayısına rağmen her şey eski günlerdeki gibi devam ediyor, edecek.

oley!

gelsin 2buçukluk kolalar, kakaolu luppolar!

yaşasın karantina!

size müstahak. elli defa dedim bir daha diyorum. virüs bu ülkeyi 1 yıldan aşağı terk etmeyecek.

fakat artık 3 binlere de ulaşsa vaka sayısı yeniden karantina günlerine dönmeyeceğiz. normalleşme süreci denen kandırmaca psikolojik olarak olaya alıştırmadan başka bir şey değildi.

ne oldu size? martın başlarında 3-5 yeni vaka çıktığında içinize doğru işiyordunuz ve kimsecikler dışarı çıkmıyordu. ne değişti de hayat normale döndü? ilk günlerden daha kötü durum, neden böylesine rehavete kapıldınız? artık yeni vaka sayısını da takip etmiyorsunuz, değil mi?

sağlık bakanı veya devlet, hiç kimse virüsün azalarak yok olmasını beklemiyor. sadece sizi olaya alıştırmaya ve bununla yaşayabileceğinizi inandırmaya çalışıyorlar ki bunu da "normalleşme aşamaları" adı altında çok kolay bir şekilde başardılar.

öyle güzel manipüle edildiniz ki sayı 5 binlere ulaşsa da ilk günlerde yaşadığınız korkuyu yaşamazsınız.

güzel kandırıldınız. afiyet olsun.
    24 -7 ... otostopcuyafisildayankamyoncu
  2. 2.
    Bu virüs ve vakalar artık uzun süre hayatımızın bir parçası olacak umursamaz olmak yerine tedbirli ve duyarlı olmamız gerek. Normalleşeceğiz diye virüs yokmuş gibi davranmak yapılan en büyük hatadır.
    13 ... erkeksi bayan buse
  3. 3.
    Tabi ki de şaşırmayacağız,maske mesafe ile yola devam ne yapalım ülkeyi 1 yıl kapatalimmi varsa öyle bana evimden bakacak güçlü bir devlet kırar dizimi otururum. Gerçi istediği kadar güçlü olsun hangi ülke 1 yıl karantina yapabilir ki. Başından beri söylüyorum abartıldığı kadar etkili değil ,virulensi düştü, normal hayata dönemedik ayrıca herkes diken üstünde. Bu hayatımızın bir parçası olacak .
    3 -5 ... aylakveteriner
  4. 4.
    En kötüsü de bu işte, alışmak.
    4 -2 ... sana nick alacam
  5. 5.
    Sorun dışarı çıkmak değil. Başta korku oldu evlere kapanıldı evet ama artık insanlar, bu virüsün aşı bulunana kadar yok olmayacağını anladı ve aşı için de en az 1 sene diyorlar. 1 sene virüs geçsin diye evde beklemek gibi bir seçenek olmayacağı için insanların evden çıkmasına bir şey diyemiyorum ama en çok kızdığım nokta maske takmayan ya da çenesine indiren sığırlar. Suratına 'ne bu rahatlık?' der gibi bakıyorsun umrunda olmuyor hatta aksine paşalar gibi yürüyor. Neden maske takmadın diye sorsan saldıracak. Len aptal banane senin acından, cahilliğinden ama beni de tehlikeye atıyorsun işte. insanlar şunu bir anlayamadı bu iş sosyal dayanışma işi.

Maske takmayan üzerine üzerine yürüyen insanlar hem kendilerine hem çevrelerine saygı duymayan,cahil sığırın tekidir. Bıktım sizden ve 'bana bir şey olmaz' cılığınızdan.
    5 ... ben buraya icimi dokucem
  6. 6.
    Dünyada bitmediği sürece ülkede de bitmeyecek zaten boşuna kasmayın kendinizi.

Tüm ülkede bitirsen bile gurbetçi ve turizm zamanı şimdi silke silke yine virüs gelecek kaçarımız yok.

Önemli olan sağlık sistemini çökertmemek ve ölüm oranlarını düşük tutmak gerekiyor yoksa 3 ay kimse sokağa bile çıkmasa 3 ay sonunda yine hızlıca artışa geçecektir.
    7 -1 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    niye şaşırsınlar ki? vaka sayısını marslılar mı arttırdı? ağıldan boşanmış gibi sokağa akar, hiç bir önlem almazsan ve devlette bunu kontrol etmezse olacağı bu. asıl artmaması garip olurdu.
    2 ... abaninaltindakisopa
  8. 8.
    Şaşırmamayı da geçtim dışarda doğru düzgün maske kullanan da yok. Güzelliklerini örtüyor herhalde. Ciğer mi yediniz sayın arkadaşlar bu ne güven.
    1 ... keyfinizinkahyasi
  9. 9.
    Pardon neyine şaşıracaklardı? Adamlar kendi keyfine göre istediği yere girip çıkıyor. Hepsi virüsten haberdar. Eee? Birbirine bulaştıran kendileriyken vaka sayısının artışına niye şaşırsınlar?
    1 ... sarimsituruncu
  10. 10.
    Diğer ülkelerde çok daha az yeni vaka görülüyor olmasına rağmen hemen her şeyi askıya aldılar.

Biz ise Günlük 1500 vaka çıkarırken milyonlarca kişinin katılımıyla merkezi sınavlar yapıyoruz.

Türkiye insanının toleransı yüksektir. Hemen uyum sağlar.
    1 -1 ... wizzy respect for the kobe