bugün

tanışmadığın biriyle yalnız kalmaktan daha iyi olan durum. en azından sorulacak bir iki soru vardır.
üçüncü kişinin şeytan olması muhtemeldir. artık iş işten geçmiştir. her kazaya tebdir almak gerekir.
ZORAKi GÜLÜMSEME VE RiTMi BOZULMUS SOLUK ALIŞLARIN YASANDIĞI ORTAMLAR. HAVALARDAN BAHSEDiLMENiN ADET OLDUĞU ZAMANLAR. AMA BiRDE MUHABBETE BASLAYABiLiRSENiZ. YASAYACAĞINIZ MUZZAM GÜZEL ANLAR....
*
(bkz: kız doğdu galiba)
genelde aynı anda konuşmaya çalışılıp şapşal tıknıklıkla giden oturumdur.

- hede.. + hödö..*
- önce sen + hayır sen*
- hihhi + hehehehe*
taraflar eğer ki ilk tanıştığım insanla samimi olmam, çok konuşmamcı değilse yıllardır tanışılıyormuş gibi sohbet etmek mümkündür efendim.. hatta sevişmek bile mümkündür.. yeter ki gerekli ve yeterli elektrik iki taraf arasında gidip gelsin..
-ee haci senin bolum neydi?
+isletme ya..
-en iyisi lan.. simdiki aklim olsa ya isletme yazardim ya ekonomi ya da oyle bisey amina koyim..
tarzi diyaloglarin baslamasini saglayan durumdur. diyalogun gidisati karsi tarafin ve sizin yavsakligina ve yuzeyselligine kalmistir. ha, yeni tanistigi kisiyle politika savasina girip de tekme tokat girisenleri de gormusdur bu gozler..
iki tarafında konuşkan olması ve ortak noktalara sahip olması söz konusuysa gayet güzel zaman geçirilebilecek durumdur.
-ee napacaz bi fikrin varmı?
+yatalım.
son derece gıcık bir durumdur. iki tarafında konuşkanlığı ve sempatikliği oranında ilişkinin gidişetı şekillenir. bu gidişat her yöne doğru olabilmektedir.
karışındakine göre değişen bir durumdur,bunun da 3 versiyonu olabilir
1)iki kişi de eğlenceli ve hoşssohbetse yalnız bırakan üçüncü kişi döndüğünde bıarktıklarını baya iyi muhabbet ederken bulup gerçekten üçüncü kişi olabilir.* *
2)eğer ikiside uyuz ve gıcıksa salak salak susarlar. *
3)biri uyuz diğeri eğlenceliyse eğlenceli olan bir iki şansını dener,baktı ki karşındaki uyuz 'aman beee, bana ne' der susar, 'allah sabır versin' denilesi durumdur. *
ateş + barut = bumm
a-siz işletme de okuyordununuz di mi?
b-hayır
a-öylemiii ben işletme diye hatırlıyodum ben iktisattayım da bir ara sizi kantinde görmüştüm
b-yalnış hatırlıyosunuz...bu arada tuvalet nerde
a-ilerde sağdan ikinci kapı...ihşallah deliğe düşersinde çıkamassın gudubet karı...*
b-efendim anlamadım
a-tuvalet lambasının düğmesi içerde bulamassanız diye şeyettiydim.*
b-peki
siz kırmızı başlıklı kız degilseniz o da kurt degilse bir sorun yok demektir buyutmeye gerek olmayan bir durum sakin ve olgun davranıslarla guzel bir tanısma fırsatı.
konuşacak kelam bulamayınca başından aylar önce geçmiş çok ilginç bir olayı sanki bugün yaşamışsın gibi süsleyerek anlatmaya kalkabileceğin, hayatın seni o noktaya nası getirdiğine bir an durup lanet ettiğin anların bütünür.
kem kümlerin çokluğuyla geçen dakikalardır. hele bir de karşındaki suskun ve suratsızın tekiyse gerçekten hiç çekilmez.
+saçlarının rengi çok hoşmuş.
-gerçek rengi bu değil, dün boyattım.
+hmm olsun ama gözlerine laf yok şimdi.
-onlar lens zaten.
+olsun iyi görünüyolar ama. ne güzel ya cildin pürüzsüz.
-yok aslında izel'den beter bir cildim var 738739 kat fondötenle kapatabildim.
+isim hamza mı demiştin?
-hayvansın!
+sen insandın dimi...
-hmmffss!!!
iki tarafında erkek olması durumunda adrenalinin söz konusu bile olmamasıdır.
(bkz: sessizlik) daha çok sessizlik ve saçma sapan sohbetler...
"ortak arkadaş yoluyla rant sağlama girişimleri"ne sebebiyet verendir;

- eeee sen merve' yle ne zamandır tanışıyorsun, anlat bakiim?

tabi böyle bir mahallenin şişman tatlı amcası yaklaşımında bulunulduğunda en fazla "ay yok canııım, osman da 'senin gibi' bi arkadaşım aynur, ahaha" dan ileri gidilemeyeceği de açıktır.
çöpçatanların sizden habersiz tanıştıdıkları ve benim işim var diyerek kaçtıkları bir durum oluşmuşsa, bir süre ne diyeceğinizi bilemediğiniz durum oluşur. ortak tek konu sizi sap gibi yalnız bırakan hain çöpçatan * olduğu için onun çekiştirilmesi ile sohbet açılır ve rahatlanır.
insanın sanki çıkma teklifi ediyormuşçasına utangaçlaştığı andır.
eğer ortak paydanız çoksa damakta tat bırakacak bir muhabbetin başlangıcıdır.
gazetelerdeki onca taciz haberinden sonra aman diyeyim aman.
karnınızın gurlaması ile şenlenecek bir ortam yaratır. evlere şenlik, ortama şenlik. bir daha görmek ister misiniz yoksa o yeni tanışılmış biri olarak mı kalır artık o gurlamanın süresi ve volümüne bağlıdır.
güncel Önemli Başlıklar