1. 1.
  https://youtu.be/Qc22aKz5mXI

  Akp nin Nasıl bir islam anlayışı olduğunu ortaya koyan çok önemli bir kesit bu video. Batıya yaltaklanmak adına atmadığı takla kalmamış akp nin burda açıkça küfrün bayraktarlığını yapmada adeta Avrupa’ya yalvarmasını anlatan bir konuşma olmuş. Kemalizme karşı söylemleri varmış gibi görünen ama aslında laikliğin Kemalizmin ve küfrün en büyük savunucusu olduğunu dünyaya anlatma çabası.

  Video başlığı açısından da aslında çok önemli tarihsel ve kronolojik bir gerçeği ortaya koyuyor. Zira Osmanlı tarihi diye bilinen tarihin aslında romanın Müslüman! olmuş kesimi olduğuna da atıf var.

  15. yy da Skaliger ve Petavius un yazdığı uydurma tarih ve kronolojiye karşılık Yeni kronoloji teorisinde de bu gerçeklere atıfta bulunulmaktadır. Tabi ki yeni kronolojinin de hataları olmakla birlikte Türk tairhçilerinde belirttiği gibi Osmanlı tarihine dair öğrendiğimiz bilgilerin bu iki Alman tarihçinin 15. Yy da yazdığı kronolojiye dayandığı gerçeği varken akp nin bu think thank kuruluşunda yaptığı konuşma çok şeyleri gözler önüne seriyor.

  islam, bir bütün olarak yaşanmadıkça devletinden toplumuna, bireyine kadar uygulanmadıkça ve bunun zorunlu olduğuna iman etmedikçe kendisine tabi olduğunu söyleyenlerin sözlerini iddiadan öteye geçirmeyecek ve küfrün karanlığından ve zilletten asla kurtarmayacaktır.
  -1 ... gaiptengelenadam