1. 1.
  kişilik ve karakter konusundada eskisinden daha sağlam ise kişiyi mutlu eden tamamlayıcı unsurdur.
  5 -1 ... i belong to che
 2. 2.
  eskisini daha çabuk unutma sebebidir. bir rus atasözü "dışardaki isterse içerdeki de ister" den yola çıkıcak olursak, her zaman güzeller rağbet görür, yanındaki kişiye otomatikman değer katar. şöyle ki, kızlar yanında güzel kız olan erkekle daha çok ilgilenirler, bu güzel kız bu adamda bi şey bulmuş ki gelmiştir diye düşünürler.
  yani uzun lafın kısası iyi bi şeydir, doğru bi şeydir, olması arzu edilendir.
  2 ... şubat
 3. 3.
  level atladığınıza delalettir.
  8 ... jamall
 4. 4.
  küçük balık yakalamadan büyük balığa ulaşılamayacağını gösteren başlıktır.
  1 -1 ... nahkog
 5. 5.
  tam isabet dedirten hadisedir, her zaman seviyeyi yükseltmek ister insanoğlu, pişmanlık duymamak için ,amaçlanan hep bir adım öteye , hep bir basamak yukarıyadır.
  1 -1 ... joker da
 6. 6.
  önemli olan iç güzelliğinin daha güzel olmasıdır, eskisi gibi eski olmaycak yüreğe ve kapasiteye sahip olmaktır. zira kırk yaşından sonra bütün güzellikler bitiyor, dış güzellik gelip geçicidir.
  1 -1 ... rire jaune
 7. 7.
  şarttır. ilerleme işaretidir. yoksa götü göte değiştikten sonra götümün suçu nedir.
  1 -1 ... uzaktan kumandali essek
 8. 8.
  birinin yeni sevgili sıfatını kazanması, eski sevgilide eksik olan eski sevgilide can sıkıcı olan özellikleri barındırmaması gayri ihtiyari seçiçi yanın uyguladığı bir süzgeçtir ve göreceli olan güzellik burda devreye girer. eski sevgilinin bıraktığı kötü olan her ne varsa yeni sevgilide bunların varolmayacağı düşüncesi bilinç altına bardaş kurar ve bu yüzden yeni sevgili en güzel kadındır.

  (bkz: erkek gözünden yeni sevgili)
  1 ... ketoral sampuan
 9. 9.
  eskisine kapak olacağına dalalettir.
  1 ... freedean
 10. 10.
  hiç önemi yoktur. yeni denilen sevgilinin de eski bir sevgilisi vardır. antik roma dönemini aratmayacak rezaletleri yaşadığımız bu çağda olmaması da mümkün değildir. şu halde demek oluyor ki senin eskisinden daha güzel diye sevindirik olduğun kızı-karıyı herne ise eski sevgilisi yalamış yutmuş, sana da artıkları kalmıştır. hadi afiyet olsun şimdi.
  1 -3 ... migfer