bugün

doğru bir önermedir. yanlış demeyi o kadar çok isterdim ki !
(bkz: su götürmeyen gerçekler)
dinden uzaklaşmanın vahim bir neticesidir. şeriat ilan edilse, sokaklarda şeriat muhafızı polis ekipleri doşassa her şey hallolur aslında ama insanlık bu gerçeği görmemek için hala diretiyor maalesef.
(bkz: yeni nesil nereye gidiyor)
Neremiz gosteriş meraklısı ya bizim. (Nokia Lumia 520 Red telefon ile yazdı).
biz buna "sosyal sızma etkisi" deriz.
ait olmadığın halde bir üst sınıfa sızma eğilimidir.

babaları tasarruf olsun diye bahçede salça kaynatan bir neslin ,
Starbucks'tan çıkmayan çocuklarıdır.

üç kuruş maaşıyla aslında alamayacağı bir eşyayı , bir tatili , bir arabayı kullanır / alır / gider..
banka kredisi evraklarını imzalamaktan bilek spazmı geçirir...

bu insanların
bütün hayatları özentiyle , hep isteyerek , beğenmeyerek
mutsuz bir şekilde geçer.
çünkü ait olduğu sınıf bellidir ve her yaptığı üzerinde eğreti durur.
o da zaten belli olur.

hepimizin kanına az ya da çok işleyen bu beladan kurtulmanın tek yolu kendini gelirinle , yaşamınla , fiziğinle kabul edip yaşamaktır.

iphone'u yok diye hiç bir genç kız tarihte ölmemiştir..
eski nesil neydi ki amk.

düğüne giderken 25 tane bilezik takan neslin çocuklarından ne bekliyorsunuz.

he 2000'ere kadar gençlik daha bi doğal davranırdı, orası ayrı...
Ne ana babanın ne de çocukların suçudur bu özgürlük adı altında topluma servis edilen sosyal medya araçları marka özentiliğin insanları sahte bir avamlığa itiyor yani bu yeni nesil o malum mekanlarda yer almayanları ikinci sınıf insan olarak görüyor artık.
Tv'lerde internette yıllardır göze sokula sokula propagandası yapılan yaşam tarzlarının, türlü rezilliklerin, cehaletin, ahlaksızlıkların toplumdaki tezahürü. Ne bekliyordunuz ki? Koca bi gençlik yarak kürek amerikan dizileri izleyerek, onlara özenerek büyüyor. Onu yapamayan burdaki salak saçma dizilerle büyüyor.

Medyanın ve medyaya bu konuda zerre müdahale etmeyen devletin ortak çalışmasının ürünü olan gençlik.
çünkü okumak nedir bilmezler. okumak, öğrenmek, kendini geliştirmek, konuşmak, paylaşmak bu gibi eylemlerin yanından geçmezler. televizyonda, sosyal medyada, ya da çekirdek çevresinde ne görürse ne öğrenirse onu doğru kabul ederler. bir an olsun sorgulama, kendini keşfetme zahmetine girmezler.

anne babaların ego tatmini kısmına bende katılıyorum. ama çocuğumun iyi bir karaktere sahip olması, iyi bir telefona sahip olmasından önemlidir benim için. yıllar sonra da bu davranış "biz sana her şeyi aldık, ne istediysen elinde neden böyle yapıyorsun çok şımardın sen" gibi yakarmayla sonuçlanır.çocuğum hiç birşeyden eksik kalmasın derken onu ne kadar eksik bıraktığınızı düşünün lütfen.

yeni neslin sürekli kendini beğendirme çabası, dışarıdan bir göz olarak beni bile yoruyor. sürekli bir doyumsuzluk var. yorulmayacağım ama çuvalla kazanacağım param olsun, bütün erkekler/kadınlar beni beğensin, hiç kimse bana karşı koyamasın, yiyip, içip, gezeyim, tatillerden tatillere koşayım, bunların sosyal medya denen ortamda reklamını yapayım. ne kadar boş bir hayat.

biri de oturup düşünmez ki "gençliğimin en güzel yıllarını nereye harcıyorum?" diye. üniversite okudum, ne kadar kültürlüyüm. köye dönemem o cahillerin arasında yaşayamam artık metropollere aitim ben diye diye kendilerini gereksiz yere yükselte yükselte insan çöplüğüne dönüşürler.
isimleride gösterişli mesela , cansu ersu göksu bide bunların abisi var su borusu ahahahaha .
Su götürmez bir gerçektir. Aa dur Yediğimi instagramda paylaşayım, dur okuduğum kitabı paylaşayım, yaptığım ödevi paylaşayım, aldığım iç çamaşırı paylaşayım, durum bundan ibaret. Maalesef daha sonraki nesiller böyle rezil olarak gelmeye devam edecek şuan tüm herşey bunu gösteriyor. Özgüven sorunu ve ilgi çekip popüler olma çabaları bunu yapmalarının en büyük sebebi.
Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık. Dört dörtlük.

Size ne kardeşim hangi neslin nasıl olduğundan..

Ayrıca tabi gösteriş yapacaklar. Sen değil misin 1 kilo jöleyi saçına süren ha, sözde erkekler? Bir ton makyaj yapan, bağyanlar?

Hayırdır yani siz şuanki halinize ananızın karnından çıktığınız gibi mi vardınız?

Kendi neslinizin parladığı dönemde ben merkezli tavrınız haliniz yok muydu yani? Okulda mahallede çevrenizdekilerle yarış halinde olmadınız mı?

Bak sinirlendim şimdi. Yahu siz laf ettiğiniz göz bebeği nesilin durumundayken bir zamanlar kördünüz be aptallık akıyordu ağzınızdan. Bırak dünyayı uzal mahalleyi idrak edemiyordunuz. istanbul size amerikaydı be. Görgüsüzler.

Bence asıl gösteriş zamanın gerisinde olmanıza rağmen sizde artı egoistlik de sizde.

Sizde ayrıca tamamlanmamış bir kişilik ve tecrübe eksikliği var.

Siz yeni gelen temiz saf neslin sizin 2 gram tecrübenizden bi sik anlamayacaklarını onların tamamen farklı hayatlar yaşadığını ve hayatı farklı gördüklerini idrak edemeyecek kadar aptalsınız aptal.

Onlar daha kendilerini tanımaya çalışan, sofistike dünyalarında yaşayan tatlı şirin saf temiz gençlerimiz.

Yeni nesili yargılayacak mantalitede olan sizler aslında yeni nesile laf edecek son kişisiniz.

Tiplerine sıçtıklarım.
gösterecen tabi. göstermedikten sonra ferrarim olsa sıçmışım içine.
Bu yaşadığımız devirle alakalı.her yer oldu sosyal medya.