1. 1.
  haha bak amk bakkal sandviççileri toplanmış hemen. o çocuklar bir ellerinde tablet bir ellerinde laptop takılıyolar sizin gibi yaptığı en zekice iş yuvarlak bir nesneye vurmak olan angutlar gibi mi sandınız? bak bak tiplere bak amk ter kokan malları sizi sanırsın çocukken quark çeşitlerini ferminyonları sayıyodu.

  tanım: ağzından salamlı salya dökülen bir takım 80-90 lı kişilerin avuntusu, uydurması, yegane sığınağıdır.

  not: 96lıyım. eski nesil gerizekalı demedik yoksa onlardan ne farkım kalır allam koru yarebbim...

  edit: ya herif 96lılar doğdu mu ki diye soruyor 2016 oldu aloo bak düz hesap 20 ediyor belki toplarsın, asker yaşım geldi benim, vatan bana emanet 90 yaşındaki size değil pörsümüşleri sizi. 96lı pornocu çıktı tamam çok matah değil ama kafanıza geçsin diye söylüyorum. adamın yüzüne sizin nesil sandığınız gibi zeki değil diyorum hala bana sen gençsin diyor. yüzüne tükürsem yarabbi şükür diyecek kafada denyolar bunlar.
  4 -12 ... lanet olsun sana platonik
 2. 2.
  hiç kendilerini kültürlemiyorlar. çünkü okullarda yeterli eğitim yok. liselerde hiç müzik, resim gösterilmiyor.
  1 -3 ... selia
 3. 3.
  öncelikle kendini kültürlemek adlı yeni deyimin doğuşuna şahit olduk. bi 25 yıla falan kullanıma hazır olur diye düşünüyorum. ayrıyeten türkiyede eğitim sorunu yeni değil, en az 50 yıllık bir şey. ayrıca okullarda gayet müzik ve resim eğitimi veriliyor. bu yüzden ben eğitimi muaf sayıyorum, eski neslin yeni nesli taşlamasına anlam veremiyorum azizim. "sokokto oynoyon son nosol bozdok" yarram sensen ne olmuş seçtiğin adam ortada tayyip. sen çocuklarına bir gelecek verebildin mi? eğitimi değiştirdin mi, türk kültürü adına ne yaptın? "omo sokokto oynoyon" dersen çarparım ağzının ortasına...
  2 -1 ... lanet olsun sana platonik
 4. 4.
  (bkz: akp döneminde olmuştur)
  1 -1 ... apartmanlardan atlarlar
 5. 5.
  Çok uzaklara değil, sadece sol fremeye bakarak bile rahatlıkla görülebilecek tespit.
  1 ... frekans
 6. 6.
  her neslin kendinde sonraki nesile söylediği 90 li yillardan baslayan gelenek.. ama yeni nesil harbiden gerizekali...
  ... siyahgiyengnc
 7. 6.
  tek neden eğitim sisteminin git gide kötüye gitmesidir.

  Bunu en iyi eski akademisyenler, eski öğretmenler anlar. ne kadar geriye giderseniz o kadar kaliteli eğitime yaklaşırsınız. Bu ülke de bir zamanlar tüm liseden sorumlu olduğunuz lise bitirme sınavları vardı.

  O lise mezunları, o meslek lisesi mezunları şimdi üni den mezun olmuş %90 gence fark atar....! havada, karada ve yatakta. Her yerde fark atar.
  -1 ... swift 3
 8. 7.
  kendinden yaşça küçük insanları gerizekalılıkla suçlamaktır. fakat bu iş her nesilde böyle gider, bize de babalarımız "ah biz gençken" ile başlayan cümleler kurar bizim gençliğimizi küçümserdi. aynı muhabbeti mahalledeki abilerimiz de yapardı. muhtemelen onlar da kendi büyüklerinden o şekilde görmüşlerdir.. şimdi ise sosyal medya var ve bu ezik tavırları daha acımasızca gerçekleştirebiliyoruz.

  eğer bugün 12. sınıf öğrencisi ilayda şamilgil nasa projelerinde yer alabiliyorsa ve sen ona gerizekalı diyorsan bu yeni nesil seni kaale almaz arkadaşım.

  şu sözlükte 6-7 sene önce ışığın dalga boylarını hesaplamıyorduk. o zaman da bizim neslimize bu tip yakıştırmalar yapılıyor biz de bu ahmaklıkları kaale almıyorduk.. ama hala devam ediyor, bir cevap vereyim de içimde kalmasın dedim..
  1 ... circumstances
 9. 9.
  Videoda açıkça görülendir

  https://twitter.com/zinde...tatus/1084906451959726080
  1 ... tenete
 10. 10.
  katılıyorum.
  1 ... karanligin ruhunda bir gece