1. 11.
    bir insanda ahlak eksiği olduğunu konuştuğu sözden anlayabilirsiniz. kalpte ne varsa dilden de o çıkar.

güzel konuşan, iyiliğe sevketmeye çalışan iyi insandır.

ağzından sürekli küfür ve şer çıkan insanın kalbi hastadır.
    7 -1 ... gucluturk
  2. 12.
    bu konuda ebebeyinlerde de kusur buluyorum, gençlerin kendisinde de kusur buluyorum, sistem ve devlet politikalarında da kusur buluyorum. Tek bir şeyin değil bir çok sebebin sonucu bunlar. Her nesil bir öncekine göre daha saygısız belki daha ahlaksız bulunur zaten aslında. Ama ilginç bir şekilde bilimde, teknolojide değil de hayat ve yaşayış tarzında batı özentiliğimiz var.

Aslında sorgulayabilen, düşünebilen insanlar olabilseydik kendi kültürümüze uygun olan, yapmamız-yapmamamız gereken şeyleri ayırt edebilirdik. Yani eğer zevkimize yabancı diziler uyuyorsa full yabancı dizi izleyip, sabaha kadar içen, sevişen amerikalı gençleri görüp, bunu çok matah bir şey zannederek aileye yalan söyleyip mekanlarda sabahlamaya gitmezdik. izlediğimiz şeylerden etkilenip özenmezdik. Bu sadece bir örnek tabiki. Ama dediğim gibi bunun o kadar çok sebebi var ki. Bu sadece şu anki nesle özgü değil zaten. Yukarıda bir yazar arkadaşın dediği gibi önceden de vardı bunlar. Şimdi daha görünür sadece. Düşünemiyoruz ki biz. Ya bilinçi ya da değil. Ama siyasi geçmişimize bak. Düşünemediğimiz ortada. Gelen kandırmış, giden darbe yapmış. Biz bunlarla uğraşırken elin adamı bilim adamı olmuş. Ne denir ki.
    8 ... vasilissa
  3. 13.
    işinize bakacağınıza bu işlere vakit ayırıp depresyona girdiğiniz için sizden de bir bok olmaz, acı ama gerçek. herkesi eleştiriyorsunuz da türkiye'ye ne hayrınız dokundu? bu zamana dek dedikoducu teyzeler gibi birilerine laf yetiştirmek dışında n'aptınız?

sanki sizden başka herkes kör. bir siz akıllısınız. kim serseri, kim görgüsüz ve kültürsüz bir hanzo ayırt edemiyoruz, sizin şahane tespitleriniz sayesinde aydınlanıyoruz. düşünmek de haşa yalnızca size mahsus. bu, bildiğiniz aşağılık kompleksi.

oğlum, git bir işe yara. ondan sonra bu eleştirileri yap. aşağıladığın serseriler bile iyi kötü bir işte çalışıyorsa sen hala baba parası yiyorsan toplumdaki hataları ilk önce özeleştiri yaparak düzeltmeye başlamalısın.

sefil bir hayatım olsaydı, okulu falan boşvermiş olsaydım, evden, odamdan dışarı çıkmasaydım, psikolojim bozuk olsaydı ben de sizin gibi olurdum. bunalıma girdiğim olmadı değil, ben doğru kararı aldım. kendimi düzelttim. siz de mümkünse kendinizi düzeltin.
    5 -1 ... ozgur demirtas in robotu
  4. 14.
    (bkz: #41679322)
    ... sundog
  5. 15.
    Yeni nesil gökten zembille inmedi önce onları yetiştirenlere laf etmeli.
    7 -2 ... simgesimge2019
  6. 16.
    Karşı konulamaz gerçek.
    Ahlak konusunda sadece kızları örnek gösteren embesil zihniyetin de çok afedersiniz götüne koyayım.
    Eskiden siktiği kızların sayısıyla övünen erkekler vardı evet,
    Ama onların siktikleri patlak hatunlardı, tamam patlak lafı kötü olabilir ama o yolun yolcusu tiplerdi,
    Şimdilerde skor söylerken bozdukları kızların sayısını diyorlar,
    O kızı kandırıp bozan mı ahlaksız yoksa o kız mı?
    3 -1 ... profesyonel intihar bombacisi
  7. 17.
    yok be oğlum özgür ve modern onlar, tabi deli misin.
    4 -1 ... masklavi
  8. 18.
    nesli yetistirenlerin yetersizliginden kaynaklanan hadise.

ülkede egitim seviyesi, ahlak seviyesi ortada iken böyle bir ortamda ne yetismesini bekliyorduk ki?
    3 -1 ... portatif
  9. 19.
    batılılaşmanın batmak olduğunu anladığımızda iş işten çoktan geçmişti.
    4 -1 ... kazangap
  10. 20.
    yeni nesil ahlaksızda dinazorlar çok mu ahlaklı bilemedim..Armut dibine düşer...
    ... bul beni mahmut