1. 1.
    yeni neslin zır cahil olması aslında. cahil insan en tehlikeli insandır.
    13 -1 ... sundog
  2. 2.
    konuya insan perspektifinden bakmak lâzım. insan bir şekilde iyi olur, bir yaratıcının her an onu takip ettigi bilincine varabilirse. yoksa hayvandan öte, hayvandan aşağı, şimdiki çoğu genç gibi zavalli yaratıklar ortaya çıkar.
    4 ... bittimiacaba
  3. 3.
    Duruşları bellidir

yeni neslin ahlaksız olması
    4 -2 ... tenete
  4. 4.
    (bkz: #41679322)
    ... sundog
  5. 5.
    Yeni nesil gökten zembille inmedi önce onları yetiştirenlere laf etmeli.
    7 -2 ... simgesimge2019
  6. 6.
    yok be oğlum özgür ve modern onlar, tabi deli misin.
    4 -2 ... masklavi
  7. 7.
    nesli yetistirenlerin yetersizliginden kaynaklanan hadise.

ülkede egitim seviyesi, ahlak seviyesi ortada iken böyle bir ortamda ne yetismesini bekliyorduk ki?
    3 -1 ... portatif
  8. 8.
    alemden bize ne bizim onlarla işimiz yok ki.
    -1 ... ruzhan
  9. 9.
    geçenlerde şahit oldum, 20-25 yaşlarında birisi annesiyle konuşuyor, bende mecburen kulak misafiri olmak zorunda kaldım, insan evladı annesine etmediği küfür kalmadı, ne olursa olsun ben dilimi keserim yinede anneme küfür etmem, edemem, yerin dibine girerim yine de etmem.

kızların küfürlü konuşması da aynı, yahu sen bir bayansın bayana yakışır şekilde konuş, hanım hanımcık ol biraz, sana yakışan bu.

bodrum da yaşıyorum, önceden ingilizler açık saçık giyinirlerdi, şimdilerde ise bizim türk kızları ingiliz kızlarını geçti, götümü başımı nasıl daha çok gösteririm diye kendi aralarında yarışa girmişler.

genel durum şimdilik bu şekilde ama arkadan gelen jenerasyon daha farklı, izleyip göreceğiz.
    2 ... eski yesil kulluk
  10. 10.
    kızlar için geçerli olan tespit. alayı kaşar bunların be.
    3 -3 ... bakkal hasan