bugün

bir kampanya. yeni nesile gerçek türkiye yi anlatıyoruz. Bir zamanlar yaşanılabilir bir ülke olan, çeşitli alanlarda başarıları olan türkiye yi. malum partiden öncesini anlatıyoruz.

bir zamanlar Sertab Erener eurovision da birinci olmuştu, şuan sırf birilerinin dini kafasına uygun olmadığı için ülkenin katılmasını engellediği eurovision da birinci olmuştu bu ülke. Everyway That i Can ile birinciliği getirmişti. buram buram eski türkiye kokuyor, şarkı ingilizce olmasına rağmen.

https://www.youtube.com/watch?v=m3i4S4E7h3I
öğrenmek isteyen,merak eden,aradaki farkı muhakeme edebilecek her bireye elimden geldiğince dilim döndüğünce anlatır sorularına tek tek cevap verebilirim.
Ben simdi 3310'u nereden bulayim.
Simsek hiziyla mesaj yazardi bu eller.
canlı bomba terörist kürtler rahatsız olmasın diye andımızın yasaklanmadığı türkiye'yi anlatın.
Milli bayramların kutlandığı güzel günleri anlatın ''keşke yunan galip gelseydi'' diyenleri değil.
basın özgürdü.
hukuk bağımsızdı.
emeklilik yaşı düşüktü.
insanlar emekli ikramiyesiyle en azından bir araba alabiliyordu. ev alabilen bile vardı.
enflasyon ali cengiz hesabıyla düşük çıkarılamıyordu ama alım gücü şimdikinin en az 20 katıydı.
lan adamlar hala sıradan bahsediyor lan... inanılmaz, fantastic.
diyor ki sınır ötesi operasyon için izin mizin,
lan olm siz gerçekten iflah olmaz birer gerizekalısınız.
1.afrin operasyonuna bak bakayım, sınırda ne kadar süre asker ve techizat beklettin ve neden?
2. milli olan tüm fabrikalara tecavüz edildi mi? edilmedi mi?
3. dini siyasetle s.kiştirdiniz mi ? s.kiştirmediniz mi?
4. tüm 3.sınıf arapları ülkeye getirip bu ülkenin insanlarını asimile etmek için vatandaşlık hakkı bile tanımadınız mı?
5. bir gece usa da bir gece rusya da putin ve trump arasında pin-pon topu olmadınız mı?
6. milli silah, milli techizat adı altında bütçenin amına koymadınız mı?
7. rezza zarrab puştunu bu ülkeden iran a altın kaçakcılıgı için kullanmadınız mı?
8. israile one minute derken oğlun gemiciklerle ihracatına devam etmedi mi?

lan olm bu liste uzar gider, s.ktirn gidin cehaletinizde boğulun.
Kimse yazmamis amk suriyeli yoktu kürtler devletten korkuyordu barzoluk yapani kolluk kuvvetleri hizaya sokuyordu.
ulan o zaman avrupa ile ticaret yapma. madem onlar pkk'ya destek verenler, sözde soykırımı tanıyanlar, kıbrıs için ambargo koyanlar ve envai çeşit şerefsizliği yapanlar aynı kişiler, koy ticari ambargo. tek bir düğme satma avrupa ya. satma da göreyim seni.

allah allah, koysana ambargo. kapatsana Kapıkule, ipsala, Pazarkule, Uzunköprü, Hamzabeyli sınır kapılarını. kapat, bende destek vereceğim.

edit: ayrıca 4 dansçıdan 3 tanesi türk değil. cahil.
açıp sosyal medyadan, google dan bakarlar diyeceğim de, onu da yasaklayıp duruyorlar...
eski türkiyede aydemir akbaş diye bir adam vardı. o zamanlardan bu zamanlara kadar gelebilen herkesin en az iki tahtası eksiktir dikkat edin. nasıl bi adammış hepimizi mahvetti.
malum partiden önce elimizde olan kurumlar

telekom
çaykur
tüpraş
petkim
tekel
devlet bankalarının neredeyse yarısı
seka
tcdd
tedaş
ve daha birçok irili ufaklı kurum..

burdan gelen parayla imf borçları ödendi daha sonra daha yüksek faizlerle yeniden borçlanıldı.

sen hala ekmek kuyruğu su kuyrugundan bahset amk vizyonsuz köpeği.

bu arada yıllardır kılıçdaroğlu ssk'yı batırdı diye götünüzü yırttınız şimdi gidin bakın bakalım ssk'nın borcu ne kadar olmuş ne son durumu nedir.

bunları anlatsan zaten kafası ortalama çalışan her birey akp'nin ülkenın ağzna sıçtığı gerçeğini anlar.

daha hukuk adalet eğitim sistemi,tarım ve hayvancılığın bitirilmesi ve özel hayata müdaheleden bahsetmedim bile.
şu başlıktan da anlıyoruzki aynı havayı soludugumuz insan yerine koydugumuz büyük bir kitle kafayı iyice sıyırmış.

bir gecede cahil bırakıldk diyen mallar 15 öncesindeki çöp birikintisinden su kesintisinden bahsediyor.

aynen 15 yıl önce diğer komşu ülkeler mars'ta koloni kurmuştu amk.

ya ben sizin makarna kömürle vurdura vurdura çalışan olmayan beyninize sokayım ya..bu nasıl vizyonsuzluk nasıl dar görüşlülüktür amk.

ben ülkenın geleceği satıldı elde kurum kalmadı borçlar götümüzde patladı diyorum,ülkenın yarısı yabancıların elinde diyorum adam çöp diyor su diyor ya.
bira ucuzdu, benzin ucuzdu, et de ucuzdu. canımız istediğinde alır etimizi biramızı atlar arabaya gider piknik yapardık mesela.

bu bahsettiklerimi asgari ücretle gerçekleştirdiğim de göz önünde bulundurulsun.
bayındırlık ve iskan bakanlığından emekli olan amcam emekli ikramiyesi ile bursa altıparmak da 1 daire, artan parayla da 1 tane de 0 km renault megane araç satın almıştı. düşünün paranın değerini.

şuan daireyi bırakın 0 km araç bile alamazsınız. dandirik vw polo bile olmuş 120 bin tl memlekette.
şunu bile izlemeniz kafidir gençler. birbirine vatan haini, şerefsiz, ermeni dölü vs bilmem ne diye hakaret eden siyasiler yoktu.

bugün içinde bulunduğumuz bu gergin ortamın, düşmanlık ve gerginlik siyasetinin yegane mimarı ak partidir.

eskiden de belki belli kutuplaşmalar vardı toplumda ama bu denli birbirinden nefret edercesine bir tablo kesinlikle yoktu. ak parti insanları, toplumu bölerek, birbirine düşman ederek ortaya çıkan gerginlikten oy devşirmek hesabını yapıyor sadece.

https://www.youtube.com/watch?v=iR3jyX1baxo
mesela 15 yıl önce ülkenin cumhurbaşkanı başbakanı her siyasi tartışmada rakipleriyle siyasi üslup ve ahlak çerçevesinde canlı yayınlarda tartışırdı,soru cevaplardı.

şimdi nedense adam kendi kanalında kendi gazetecilerinin sordugu çanak sorularla aklı sıra şeffaflığı oynuyor.
cumartesi günlerini iple çekerdim. gırgır dergisi o gün gelirdi gazete bayilerine. kapağında bol bol Süleyman Demirel, Ecevit, Erbakan karikatürleri olurdu. için de ise zamlar ve diğer hükümet kararları üstüne bol bol espri yapılır, bir hafta ülkede ne olmuşsa tümü ile ilgili mutlaka en az bir karikatür olur böylece gazete okumayanlar bile o hafta olan bitenden haberdar olmuş olurdu. amatör karikatüristlerin çizimleri yer alırdı.
yanlış hatırlamıyorsam sezen aksu' nun da kendini bol kepçe kulağıyla çizdiği karikatürleri vardı. bu eleştiri içeren karikatürleri yüzünden kimse hapse atılmazdı. ifade özgürlüğü vardı en azından. insanlar tek maaşla evlerini geçindirebiliyorlardı. bilemedim şimdi o günleri yaşamak iyiydi ama o günleri yaşayanlar günümüzde yaşlanmış sayılıyor.