1. 1.
  yeni nesil türk öğretmenleri henüz atanamadığından gerçek olmayan önermedir.. kalitesiz olanlar nuh nebi'den kalma hocalar ve diğer 4 yıllık fakülte mezunu sözde öğretmenlerdir.. acaba yeni nesil fırsat verildi de mi kalitesiz olup olmadığı tartışılıyor?

  (bkz: türkiye de öğretmen olmanın zorluğu)
  5 -3 ... ozpandora
 2. 2.
  eski nesil öğretmenlerden kaynaklı olabiri.
  2 ... kramp
 3. 3.
  "ne zaman kaliteliydi ki?" sorusunu sordurur otomatikman... iktidar partisiyle bağlantın olduğu sürece, herhangi bir memur gibi, öğretmensin. kpss'den şunu almışsın, eğitim fakültesini 4.00 ortalamayla bitirmişsin hiç kimsenin s*kinde değildir fakat şanslıysan ayda 400-500 liraya survival mode'da yaşayıp ücretli çalışabilirsin.
  -1 ... eraserhead
 4. 4.
  en azından erkek olanları için geçerliliğinin yüksek olmasından korktuğum durum. askerde görülen öğretmenleri tanıdıktan sonra "bunlar mı bizim çocuklarımızı eğitecek" diye yakınanlar az değildi. azınlıkta olan kaliteli öğretmenlerin çoğunluk olması en büyük dileğimiz.
  -1 ... yirmibirinci yuzyil tilkisi
 5. 5.
  Eski öğretmenler halkına hizmet için zor şartlarda, şimdikine göre komik bir paraya, yeri gelince sınıfındaki sobaya tezek taşıyacak kadar fedakarlıklar yaparak öğretmenlik yaparken; yeni neslin çoğu sadece öğretmen maaşı için öğretmenlik yapmaktadır.

  Zaten bir avuç iyi öğretmeni de özel okullar, dershaneler kapışırlar.
  -1 ... emreninteki
 6. 6.
  kendilerine sormak lazım.

  bir kısmı ırkçı faşist düşüncelerini öğrencilerine empoze etmek için vatan millet duygusunu sömürürler. adına da ülkücü derler.

  diğer bir kısmı çağın gerisinde kalmış sosyalizm nutuklarını asrın kurtuluş reçetesi gibi öğrencilerini yazarlar.

  yobazları da unutmadık. onlar da öğrencilere cihad çağrısı yaparlar. kendileri ise bir numaralı kapitalist düzen bekçileridir.

  özgür düşünen beyin yetiştireceklerine kendi ideolojilerine kul köle yaratma peşindeler.

  kalite mi o da ne? sırtımı devlete bağlamışım 1500 tl maaşım cebimde gerisi s.kimde mi!
  2 -4 ... mendoza
 7. 7.
  kalitesiz değil ama eski öğretmenlere göre daha az idealistlerdir. tıpkı diğer mesleklerde olduğu gibi. ayrıca genel bir tembellik hali olduğu da herkes tarafından kabul edilebilir bir gerçek. eskiden insanlar ailelerini geçindirmek için iki-üç işi birden yapıyorlardı. ama şimdi çoğu gençte aç yatayım gölgede yatayım mantığı mevcut. bu da tüm meslek kollarında kaliteyi düşürmekte.
  4 -1 ... eurasian
 8. 8.
  kalitesizlikten cok meslegini nasil yapacagini bilmeyen, bilemeyen hocalardir belki de. her nesilde verimsiz olarak gorulen hocalar olmustur, bu yadisanamaz bir gercektir.
  misal bundan yaklasik 15 sene once de verimsiz olarak calisan ogretmenler vardi. ben bu insanlardan ne yazik ki matematik ogrenmeye casliyordum, ki sonuc ortada. hala matematikten deli gibi korkan bir muhendisim. bana 15 sene once matematik ogretmeye calisan hoca en az 15 senelik hocaydi, benim zamanimda. demek ki bu hoca yeni nesil degil bayagi bir eski hoca.

  ayni hoca, bir sozlu esnasinda sinavda sordugu sorunun aynisini bir daha bana sormus ben de dogru cevplamisimdir. ancak, ayni soruyu sinavda yanlis cevapladigim icin, taaa sinifin diger kosesinde oturan baska bir ogrenciden kopya cekerek cozdugumu iddia etmistir. sozlu esnasinda bak,bak, bak...

  simdi basit bir matematik ile ben kapi tarafindaki siralarin en arkasindayim, o arkadas ise pencere kenari en arkasinda oturuyor. aramizda iki tane sira kolonu var. her sira 1.2 metre civari olsa, 1.2x2=2.4, ee bir aralarda en az 30 cm araliklar var desek. ne yapar? yaklasik 3.4 metre ara var. ben bu aradan arkadastan kopya cekmisim. ve ben o siralar yaklasik olarak -4.0 derece miyobum.

  iste al sana harika bir hoca prototipi. modelle, modelle uret, kullan.

  uzun lafi kisasi sozluk; bir insan kabiliyetsizse ne yaparsan yap, ondan bir sey olmaz. ha belki kahya falan olurdu benim matematik hocamdan ama asla ve asla hoca olmazdi. adam aksama kadar kahvede idi. okey oynarmis diye duyduk. sonra duyduk ki okeyde her elden sonra sayi dusmeyi bu amcaya vermisler de dusememis, ondan sonra da matematigi hobi olarak gormeye baslamis....

  bir hocayi kaliteli yapan onun beyin kivrimlarinda sakladiklari oldugu gibi biraz da insan olmasinda yatar.
  1 -2 ... isi degistirgeci
 9. 9.
  efendim şöyle açıklamak isterim bu kaliteyi:

  ben lise son sınıf öğrencisiyim. ilkokul öğretmenimden sonra* okuldaki öğretmenlerimden hep nefret ettim. dolayısıyla pek de verim alamadık birbirimizden. bir öğrenci öğretmenini sevmiyorsa mümkünatı yok o derste başarılı olamaz.

  neyse, gide gele geldik lise sona. öss falan, göt yusuflamaya başladı az çok. dersane hocalarım o kadar iyi ki, geometriden nefret eden ben o dersi iple çeker hale geldim. matematik hocam ödev verdiğinde verdiğinin fazlasını yapıyorum zevkle. neden? çünkü yeri geldi bu adamın sigarasını da içtim ben. hem öğretmen, hem abi yani. kazanırsam da bu durumun neticesinde kazanmış olacağım ben. ilkokul öğretmenim hariç hiç bir öğretmenimin benim üzerimde hakkı olmadığını da belirtirim. kısacası, türk öğretmenlerin içinde aşırı kaliteli hocalar çıkıyor, bu tarz genellemeler yine de yanlış olur.
  2 -1 ... kabizkugu
 10. 10.
  doğru bir önermedir. kanıt mı görmek istiyorsunuz ?
  buyrun : http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=771842
  4 -1 ... amircik