bugün

en büyük nedeni için;
(bkz: aile zoruyla kapanmak)
istiklalde popo altı çantalar ve sınırları zorlayan bollukta yerleri süpüren pantolonlarıyla insanın şaşkına çeviren genç kızlarımız.

birde "bitek saçın gözükmüyo abla" dedirten cinsleri vardır ki , akıllara zarar.
bunun bir çelişki olduğunu anlatmaya çalıştığında ise modern olduklarını türbanı yorumladıklarını savunurlar.
zaten konuyu uzatmak imkansızdır , hemen hırçın savunmalar "özgürlüğümüz sınırlanıyo" cümleleri başlar.
tartışmak manasızdır , herkes istediğini giysindir.
üst tarafı kapamak için alt taraftan açan vatandaşlardır.
(bkz: üçüncü nesil cübbeli yazarlar)
eski nesilin aksine aile zoruyla degil her turlu kisitlama engellemeye ragmen bilincli bir sekilde tesetturu uygulayan kisilerdir. giyim tarzlarindaki degisiklik degisen zamanla alternatiflerin artmasi ve belkide tesettur dahil hicbir seyin tek yonlu olmadigini farketmeleriyle aciklanabilir. onceden kapaninca annelerinin kopyasi haline gelen kizlar bugun tesetturu kendi bakis acilarina gore ve belkide en temel seviyede uygulasalar bile saygiyi daha fazla haketmektedirler zira kendi olabilmek herkesin harci degildir.
nesli, değişimi, çağın dinamiklerini iyi algılayıp, kendilerine helal olan şekilde örtünenlerdir. asıl konu, her an her yerde kişisel hak ve özgürlük çığırtkanlığı yapanların bir türlü insanların inançlarını sindirememesi, saygısızlığıdır. diğer taraftan bilgi açığı olan bazı müslüman kadınların nasıl ve neden örtüneceğini bilmemesinden kaynaklanan giyim şekline sahip olmasıdır.

insanların inançlarıyla alay eder, hayata bakış açılarına güler ve aşağılarsanız, onlarda aynını size yaparlar.
türbanın amacını bilmeyen insanlardır.
(bkz: şulebaş türban)
bazı yaşıtları g-stringlerini zorla etraftakilerin gözüne sokmaya çalışırken, dini inançları gereği kapanmayı tercih eden yeni nesil hatunlarımızdır.
toplumun popüler kültürü ile ailesinin muhafazakar kültürü arasında sıkışıp kalan muhtemelen kimlik krizi geçiren zavallı insancıklardır. bazı şeyleri kaybetmeyi göze alıp ikisinden birini tercih etme cesaretini gösterememişlerdir.
o kadar çok renkli türban takarlar ki dikkat çekmemeleri imkansızdır.
'herkesin inancı kendine değil mi?bırak onların günahlarını da sen kendine bak' diyesi gelir insanın
bu insancıklar bilmiyorlar ki, bir bayanın kalçası saçından çok daha fazla ilgi çeker. sevgilileriyle sinemada kucak kucağa oturanları saymıyorum bile...
bok atılan, genelleme sıçılan türbanlılardır. size ne la dalyaraklar dememek elde değildir.
dar kot pantolon,dar bir t-shirt üzerine türban olan insancıklardır.
ŞAL VE TABii Ki ÜST KISMI ÜÇGEN OLACAK BiRDE BÜYÜK ÇERÇEVELi GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ.
(bkz: türban da takarım mini etek de giyerim)
postalcıların bitmek tükenmek bilmeyen fişleme dürtüsünün son örneği.
adamlar türbalıyı bile nesillere göre ayırmış öyle fişlemiş vay anasını.
e ne de olsa askeri değilmi? sene 2000-2020 arası diyince şak diye çıkartıp koymak lazım komutanın önüne belgeyi. denetlemeler falan var yani. nizami olmalı. yoksa yollar mahkemeye. olmaz tabi.

-evladım 85 dönemi , 8 . nesil 16. jenerasyon türbanlıların dosyasını getir bakayım.
+emredersiniz komutanım!
yakışır şakirte:
http://galeri.uludagsozlu...n-türbanlı-kız_113157.jpg
edit:
oyyyş bu da pek fena:
http://galeri.uludagsozlu...nl%C4%B1-k%C4%B1z-113159/

--spoiler--
böyle yobazlara çükümüz feda *
--spoiler--
durum farklılaşmaktan öte yeni neslin 'türban'ın manasını tam anlamıyla idrak edememesinden kaynaklanır. ailevi baskılar, özenme, açıklık-kapalılık arasında gelgitler yaşama tamamen 'idrak' sorunu olan bireylerde bulunur.

türban tek başına islamı yaşama biçimi değildir. tasavvuf, fıkıh, akaid gibi ilimlerle yoğrulan bir ruh ancak idrake ulaşabilir. idrak noktasına ulaşan bir ruh da 'farklılaşma' çabası içine girmez.

üzülerek söylüyorum ki şuanki nesil idrak sorunu yaşamakta. bütün bu bahsedilen farklılaşma fakat farklılaşamama durumları yaşadıkları ikilemden meydana gelir. 'türban takınca ben tam bir müslümanım' bilinçsizliğinden sıyrılamadıkları için böyleler. haramı-helali, günahı-sevabı bilmeyen/bilmek istemeyen bir nesil ile karşı karşıyayız.

nasıl ki namaz kılınmadığında insan tam bir müslüman olamıyor, türban da böyle.

allah hidayet etsin.
biz onlara halk arasında "sıkmabaş" diyoruz. böyle ümüklenmiş gibi kafaları, sankim apartman var kafalarında o kadar yüksek duruyor türbanları. içine ne tıkalıyor valiz yerine türbanlarını mı kullanıyorlar.
evet türbanlının neydi o heh bonesinden çıkanlar;

bir adet pamuklu çorap.
bir adet beyaz atlet.
bir adet yemeni.
bir paket pamuk.
böyle liste uzar gider.

edit: yani eksiliyorsunuzda ben bunları götümden uydurmuyorum be aga. gördüklerimi yazıyorum hele bir bak sokaktakilerin kafaya, yemin ederim türban değil taht mübarek.
çılgın moda yarışına kendi kulvarından katılmak isteyen kızlarımız.
yorum yapılması bir şey değiştirmeyenlerdir.

(bkz: türbanlı takıntısı)
Örtü karizmatik gözüksün diye altına tas sıkıştıran nesil.
bizim gelin elden kacar,
basini orter kicini acar. sozunun ispatidir.