bugün

emocan lar ve ikoncan lar olmak üzere ikiye ayrılır.
öpüşgen gençlik.
full time piçliktir.
paramparça gençliktir. sürekli bir gruba dahil olma arzusu taşırlar.
Böyle gelmiş böyle gider. her nesil bir sonrakini beğenmez. düzen böyle.
edit: lan yazmamla eksilenmesi bir oldu. eksileyene bravo ama kendisine bir baksın babası ondan memnun değildir o da kardeşinden ve/veya alt sınıflardan liselilerden vs.
Küfürbaz ve özenti gençliktir. Sürekli küfreder, her gördüğüne özenir. insanlardan ayrı olarak kendisine ait hiçbir farklı yanı yoktur.
Saymakla bitmek bitmez ki.. ancak suç gençlerde değil. Gençleri bu hale getiren eğitim sistemi ve belki de aileler ve etrafındaki insanlar.

Hangi birine örnek vermek lazım?

Eli hep telefonda mesajlaşmakla geçen, hiçbir b*ku bilmediği gibi tarihimizi de bilmeyen, mal mal bilgisayar ekranına bakan, hiçbir şeyi araştırmayıp; öyle boş boş konuşan, "ordayım burdayım" deyip hava atmasını seven, aklı sadece puştluğa ve kurnazlığa çalışan, iki eliyle bir b*ku beceremeyen, online ne kadar saçma bilgisayar oyunu varsa hepsini bilen, hayatında belki hiç kitap okumamış veya en fazla 1-2 tane okumuş kişi *, hep özenti takılan ve hiçbir şeyi sorgulamayan gençliktir/kişidir.
hoşlandığı kızın daha tanımadan facebook aracılığıyla hayatıyla ilgili tüm resimlerini görebilen gençlik.

seç-beğen-al üçlüsü sınırsız kullanıma sunulmuştur bu çağda.
dindar yetişecek nesildir.
günde 2 paket sigara içen, tüm menüsü fastfood dan oluşan, aç karnını doyurmak yerine bira-sigara yapmayı tercih eden insanlar olarak, sağlık durumları ve yaşama süreleri normalin epey altında olacak olan nesildir.
80 neslinden sonra teknoloji ile dünyaya gelmiş nesil olduklarından, birebir iletişimde başarı gösteremeyen, normal hayatlarında içe kapanık olup, sanal alemde bütün kızlara sulanacak kadar kendilerinde özgüven barındıran, sapık, beyinleri sadece cinsel içerikli çalışan, iq sevileri cinsel konularda tavan yapmış nesildir.
hepsi olmasa da birçoğu popüler kültürün peşinden kaybolup gitmektedir.

ne modaysa ona koşanı var.
iphone almak için yaz boyu çalışanı var.
starbuckstan çıkmayanı var.
eline kitap alan yok.
dostoyevskiyi bilen yok.
gururla kitap okuyorum diyen bile kahraman ve ahmet batman okuyor.
demet akalın hande yener gibi sözlerinde anlam olmayan şarkıcıların albümleri yüz binler satıyor.
falan filan daha bi dolu şey işte.
iyi şeyler de var tabii.
onu da başka zaman yazarız artık.
tespitim şu şekilde

Çocuklarını evcil hayvan besler gibi yetiştirenler var. Özellikle seküler yaşam tarzına sahip ailelerde durum hemen hemen tamamen böyle. Boş ve kaba ruhlarıyla sadece kendi nefislerine odaklı bencil birer zararlı oluyorlar. Biyolojilerinden başka hiçbir meziyeti olmayan bu kişilik yapısıyla, toplumda karşılık görmeyince sudan çıkmış balığa dönüyor, kimlik bunalımı yaşıyorlar.
Bu halleriyle de onları hazırda bekleyen fitne odaklarının kolayca tuzağına düşüyor, ajitasyon ve provakasyonlara çok müsait oluyorlar. Sırf bir sıfat kazanmış olmak için çapulcu oluyorlar, kollektif çocuğu oluyorlar, y kuşağı, ecnebi uşağı oluyorlar.
hem dahil olduğum hemde olmadığım kuşaktır.
90'lı yılların ortası ve sonrasında dünyayla tanışan gençliktir.
+renksiz ekran izlememiş, pc ve telefonsuz hayatın nasıl olduğunu bilmeyen gençliktir.
+halk ekmek kuyruğuna girmemiş gençliktir.
+su tankerinden kavga dövüş su doldurmamış gençliktir.
+ 120 kişilik sınıfta 4 kişiyle aynı sırada oturmamış gençliktir.
+ hazır bezle büyümüş, kıçı naylon bez görmemiş gençliktir.
tarihin en boktan nesli geliyor. ben böyle bir leşlik görmedim.
yeni nesil hormonlu büyüyor. cüsse o biçim erkekleri serseri kızları psikopat sigara o biçim ne olacak sonları.
Cidden hic umudum yok.