bugün

Yeni nesil gençlerin benim gözlemlediğim kadarıyla mal gibi büyümesi sorunsalıdır.
Tek dertleri resim çekinmek, sosyal medyaya koymak, makyaj yapmak, giyinmek süslenmek kas yapmak vs.
Ya da ortam yaratmak, hava atmak gibi gayelerle kısa sürede bırakacakları işlere kalkışmak.
Bir tanesini bile gerçekten içinden gelerek, altında başka nedenler olmaksızın; edebiyatla, şiirle, sporla, resimle, müzikle, siyasetle, tarihle ya da falanca kendini geliştirebileceği alanla uğraşırken görmedim.
Bildiğin armut gibi boş beleş sikko şeylerle uğraşarak yetişiyorlar. Bildiğin benim zoruma gidiyor amk bir eli yağda bir eli balda bir dediği iki edilmeyen yeni nesil çocukların bambu gibi yetişmesi. Harbiden bambu gibiler sadece boyları uzuyor anasını satim.
edit: daha türlü huylarını da eklerdim de ne siz bu saatte kafa yorup okuyun ne de ben daha çok sinirleneyim.
edit 2: gençten kastım üniversiteye başlamamışlar, çocuk da diyebiliriz bi nevi.
bilhassa 94 dogumlu ve ustu genclerin karsilastigi vahim tablo.afedersin kiyamet kopsa umurlarinda olmazdir.
Doğru söze ne denir. Ot gibi yaşıyorlar. Ama onlar da büyüyecekler.
Bu rüyadan uyanacaklar. istesen de acıdan kaçamazsın. hayat para kazanmak ve yaşam çilesi.
Doğru önermedir. Hayatın bütün zorluklarını görmeden yaşayan ve muhtemelen nankör bir nesildir. En büyük sorunları burnunda sivilce olan nesil. Yazık çok yazık bir çoğuna gerçekten.
gezi parkından sonra yeni nesil fidanlar olarak çoğalmışlardır.
hepimizin özellikle de milli eritim ve öğütüm bakanlığının başarısıdır.
güncel Önemli Başlıklar