bugün

Afedersiniz gerdeğe girmek için dua isteyen ve bunu da takipçilerine peşkeşleyen kadından ne beklersiniz ki. Gülüyorum sadece.
bir de bunların eşleri var aynı bokun laciverti (bkz: yeni nesil damatlar)
allah affetsin çok ayıp eden nesildir.

ulan damat insan değil mi?

100 bin liraya düğün mü olur amk?

tamam zenginsindir yaparsın da krediyle gelinlik almak akıl, mantık işi midir?

ulan evlendikten sonra birlikte yaşamayacak mısın?

adamın yıllık geliri 40 bin lira var, yok hanım kişisi 35 bin liralık düğün salonu istiyor.

azalarak bitmesi gereken nesildir.
seninle soğan yerim deyip maldivler'de balayı hayali kuruyorlar.
arkadaşım evlendi.
evine bir kez gitmedim zaten uzun süredir konuşmuyoruz.
ama koltuklarının rengini, mutfağını ve evinin bir çok bölümünü biliyorum.
kahvaltı tabağından tut, çay bardağına kadar.
hatta kocası ne zaman onu işten almış, ne hediye almış. hangi gün ilk kez karşılıklı kahvelerini yudumlamışlar falan.
ilişkiyi onlar değil, hepimiz beraber yaşıyoruz valla.
böyle bir gösteriş yok. tamam kocan var ve ona yemek yapıyorsun.
sakin olması gereken nesil.
Hepsi pembiş sever genelde.
Hepimiz premsesiz evet ne var yani.
Gelin evi adlı abuk Programa denk gelmiştim orada televizyona çıkan cinslerini gördüm. instagrama giriyorum keşfette sürüyle denk geliyor. Benim midemi bulandırıyor bu gelin kızlarımız. Ortak özellikleri bi baltaya sap olamayıp koca parası yemek ve o parayla hava atmaktır. Düğünde de bütün masrafı oğlan tarafına kitlerler evet kitlerler. Evlenmeden önce işleri varsa evlendikten sonra öyle bi işleri yoktur. Evleri ve ev eşyaları pembe ve mavi olarak ikiye ayrılır. Hayattaki tek gayeleri piremses evleri ve pirems kocişkolarıdır. E sonra buna bebelikleri eklenir. Hayatlarındaki statüyü kocalarının meslekleri ve doğurdukları çocuklardan edinirler.
Üniversite lise ve orda burda sürmeden geçmediği yer kalmayan kızların mobilya araba beton aşkıdir. Her şey iyi olacak herşey. Bi kere evleniyorlar nolacak. Damadın donu yetmeyip, böbreğine göz atarlar.
acıkda onlar oynasın.
kocasına her türlü masrafı yaptıran zalimler.

ulan allahsizlar 5.000-10.000 liraya gelinlik mi giyilir amkun kerkenezi..

ulan iki insan birbirini severse direkt nikah masasi.

ne gerek amk düğüne falan.

illa masraf çıkartacaklar.
Debdebe, şatafat, gösteriş meraklısı gelinlerdir.
Kurabiyelere kurdele bağlayanı mı dersin, portmantoyu bile ışıl ışıl taşla süsleyeni mi dersin, kocişiyle bilmem ne keyfini tüm evrenle paylaşanı mı, diş fırçasının sapına bile kılıf giydireni mi?!

Gıybet, dedikodu, hadsizlik, uzun dil o biçim lakin kitap, sanat, kültür hak getire!

Fenalar fena!
güncel Önemli Başlıklar