1. 1.
  Bu aralar farkedilen durumdur.

  Misal 2 kuzenim 6 ay içinde boşandı biri 3 aydır evli boşanacak diğeri de boşanma aşamasında.
  Üstelik daha 1 yıl bile dolmayan evlilikler.
  2 -1 ... patronum
 2. 2.
  nokia disconnecting people.
  3 -1 ... spin quantum
 3. 3.
  eskiden kadının mecburiyeti vardı. gerek hukuk, gerek de çevre yüzünden boşanma şansını bulanların sayısı azdı. günümüzde böyle bir sıkıntı yok ve kolayca boşanıyorlar.

  bir diğer sebep de hızlı verilen evlilik kararları. daha karşındakini tanımadan evlenirsen boşanma ihtimalin de artıyor doğal olarak.
  3 -1 ... theunique
 4. 4.
  görücü usulü olmadığı içindir.
  1 ... tenete
 5. 5.
  Flört ile aşka doyuyorlar. Bu yüzden evlilikleri yürümüyor.
  1 ... selia
 6. 6.
  Evliliği oyun sanıyorlar bence. Her şeyin ilk zamanlarda ki gibi olacağını düşünüp karşısındakini her yönüyle düşünmüyorlar.
  Herkes evlenme merakına girdi şu sıralar ayrıca pek şaşırıyorum. Sen daha 98lisin evlilik mi kaldı en son işin.
  ... hukukihemsiree
 7. 7.
  .
  -kadının sosyal statüsü yükseldi. Eskisi gibi erkek eline bakmıyor. Özgürlüğü arttı yani.
  -tüketimin oldukça hızlanması insanlar arası ilişkileri de öldürdü. Çabuk sıkılıyoruz birbirimizden.
  -iletişim teknolojilerinin gelişimi farklı hayatların en gizli yerlerine kadar girmemizi sağladı. Haftada iki gün misyonerle yetinen eskiler gibi değiliz artık.
  -toplum bilinci çok büyük oranda "en değerli benim."e bıraktı yerini. Kimse kimseye tahammül etmiyor.
  -ekonomik ve siyasi baskı da boşanmaları artırıyor. Genel olarak hayatından memnun olmayan insanların mutlu bir yuva kurması zordur
  1 ... dehumanized
 8. 8.
  Eski nesil evlilik yeni nesil evlilik ayrımı saçma değil mi zira evlilik zamanla uygulanışı değişken olan revize edilen vur durum değil.

  Eskiden de düğün takı vs vardı şimdi de var. Hatta toplum gelenekçi çizgiye yönelince evlilikler sünnetler vs klasik çizgiye daha da yaklaştı.
  1 ... sassanach
 9. 9.
  sorun kesinlikle beklentilerdir. sosyal medya kullanıyorsanız zaten yandınız. 4 senelik evliyim gerçekten mutsuzum. karım sosyal medyada gezen insanları gördükçe bana sarıyor. gezelim dediğimde ya gezemeden kavga ediyoruz ya da gittiğimiz yerde kavga ediyoruz. çocuk olmasa boşanacağım ama çocuğumu o kadar çok seviyorum ki. zaten hukuk anneye veriyor, eşimin ailesinde büyüyecek bir çocuğu hayal edemiyorum. yedik bir bok katlanacağız, hayatımın en mutsuz ve çaresiz dönemindeyim. nasıl evlendim ne ara çocuk yaptım tam bir geri zekalılık örneği. siz siz olun kendinizden eğitim seviyesi ve aile yapısı düşük biriyle evlenmeyin. evlenmeden önce bunun sesi çıkmaz dersiniz ama cahillik ve kültürsüzlükten o kadar boş sesi çıkıyor ki, neyse uyuyayım bari en güzel şey uyumak ve çocuğumla vakit geçirmek.
  2 ... sipraleks