bugün

Aqa beeeee
Abii çok cringe yaaa.
Ya bu sey degil mi? yil 2007 “dilimiz elden gidiyor” basliklari altinda forumlarda msn konusmalarini baz alarak “shen phen, slm, nbr..” tarzi kisaltmali seyleri elestirip sahip cikalim dilimize...
bilmiyorum boyle kaygilar bana cok yersiz geliyor.

Edit: tamam millet adina tek kayginiz umarim hep bu olsun zira benim malesef baska kaygilarim ve tepkilerim var.
easy easy tamam tamam.
bu hayatın heyecanı meyecanı yok.

saçma sapan şarkı sözlerini kullanmayı seviyorlar.
(bkz: silivri soğuktur şimdi)
Ben videonun alakasini anlayamadim simdi? Yeni nesil ergenlere dem vurulan bir baslikti neden 60-70 hatta 50 kusagi ile ilgili bir video orneklendirildi? Suraya arkadaslariyla kendi arasinda “aga bee aynen yak yak yak...” “ergen ifadelerini” kullanan cocuklari cikarip sor batman ile supermani sabaha kadar anlatsin. Neyse gece gece bunlari tartismak istemiyorum. Haklisiniz.
düştüm
yıkık
yak, yak
aga be

allahım, iğrenç değiller mi sizce de?
yoksa ben mi yaşlanıyorum?
çeşit çeşit ifadelerdir.

hadi onları geçtim de özellikle liseliler arasında öyle bir küfürleşme var ki şok olursunuz. kapalı-açık fark etmiyor kızlar kendi aralarında veya diğer erkek arkadaşları arasında böyle dolu dolu öyle küfürlü konuşuyorlar ki şaşmamak elde değil. nereden geliyor bu rahatlık anlayamıyorum. ve gayet normal bir şeymiş gibi tavırları-halleri var. işin kötüsü çoğusunun aileleri çocuğunu sütten çıkmış ak kaşık zannediyor vahim durumdan haberleri yok.
öğrenme yaşındaki bir çocuk için en sıkıntılı şey yaptığı hatalı-kötü şeyin normal olduğunu düşünmesi.
her nesil kendi "sözlüğünü" oluşturur, bu kulübe giriş için kullanılan "parola" işlevini görür--tabi sosyolojik olarak irdelenirse.
hası ingilizcedeki has gibi okudum.
Ekseriyeti trip esnasında doğmuş kelimemsilerdir.
"aga be"
"iyi gecelerce"
"Bugda kaldım aga"

Gibi ne idüğü belirsiz onlarca ifadedir.
Boş yapma.
zaaaaaa
xd xd xd
boş yapma

büyüyün de adam olun lan azcık.
Yeni nesil ergenleri bilmiyorum ama bizim zamanımızda "tamammmm sensinnn." Vardı. Sınavdan yüksek puan alana, birine laf sokana, yeni ayakkabısı olana Her önüne gelene söylerlerdi. Ergenken de anlam veremezdim, hala anlam veremiyorum bir de sanki çok büyük laf sokmuş gibi gerinirdi bunu söyleyen. Ha bir de ezik vardı. Bu kelimeyi herkes düşmanına sarfederdi. Bana sarfedenler tedavülden kalktı ben hala ayaktayım mesela.
- aynen.

Her şeye aynen denir mi?
Neye aynen evladım, neye?

Bugün de derdim bu.
"ne alakası var?"
bende bunu duyunca hep şu soruyu sorarım; "hangi iki şey arasında bağlantı kuramadın?"
Genelde 2000'li nesille aynı ortamda bulunmadığım için bilmiyorum. Discordda bile bebeler benden çekiniyorlar.
"görüldü attı ya bana inanabiliyo musuun"
yani karşısındaki şahıs whatsapp'da mesajını okumuş mavi tik olmuş ama cevap vermemiş.
peki çocuğum.
“... yargı dağıtıyor”

kaçıın kaaç.
güncel Önemli Başlıklar