1. 1.
    avel, yargı dağıtmak, reizz gibi anlamsız sözler yığını. yalnız bir şey dikkatimi çekti, kelime uydurmak veya tedavülden kalkmış kelimeleri çarpıtmak hangi akıl hastalığının belirtisiydi? acaba öğünlerimiz protein içermediğinden git gide akli melekelerimizi de mi yitirmeye başladık?

çocuklar türkçe konuşmayı bile unutmuş.
    19 ... ozgur demirtas in robotu
  2. 2.
    yıkık kelimesi kullananların toplumdan izole bir yaşam sürmesi gerektigine inanıyorum. yıkık ne ya.
    16 ... weareallmadeofstars
  3. 3.
    Aynen ci nesilden sonra ergenlerle selamı sabahı kesmiş bir yazar olarak maruz kalmadığım durumdur. Bu tiplerle aynı havayı tenefüs etmek zorunda kalanlara tavsiyem şudur. Ergen Gençler papağana benzer. Masterchef murat olmak sizin elinizde.
    5 -2 ... kalle blomkvist
  4. 4.
    Aqa beeeee
    Abii çok cringe yaaa.
    6 -3 ... silgi yiyen kadin
  5. 5.
    uyduruk üç kelimeyle akşamlamak dilde değişimin d'si mi? yoksa n'si mi? izah edin ki herkes aydınlansın.

siz hiç 30-40 yaşında, bardan arkadaşıyla çıkarken "yıgıgggg, aynennnn, aveeeeel, yargıı daaıttım hıhı " diye konuşan bir ihtiyara rastladınız mı?

öyle biri varsa da muhtemelen belediye otobüslerinde kavga çıkaran bir bunaktır.
    3 ... ozgur demirtas in robotu
  6. 6.
    Ya bu sey degil mi? yil 2007 “dilimiz elden gidiyor” basliklari altinda forumlarda msn konusmalarini baz alarak “shen phen, slm, nbr..” tarzi kisaltmali seyleri elestirip sahip cikalim dilimize...
    bilmiyorum boyle kaygilar bana cok yersiz geliyor.

Edit: tamam millet adina tek kayginiz umarim hep bu olsun zira benim malesef baska kaygilarim ve tepkilerim var.
    4 -1 ... zero two
  7. 7.
    Dil milleti millet yapan şeydir. Dinsiz bir millet olur da dilsiz millet olmaz. Tabi ki kaygı duyup, gereken tepkiyi vereceğiz.
    3 ... kalle blomkvist
  8. 8.
    sokakta pheen, slm, nbr gibi harf dizilerini telaffuz edip diyalog kurabilirseniz buyrun, ikisini bir tutun. ben dilimizi kaybediyoruz, öldük, bittik demedim.

insanlarımız gününü 10-15 kelimeyle tüketiyor.

daha şimdiden bu alışkanlıkları sıradanlaştırırsanız ortaya yakındığımız ve sebebini anlamazlıktan geldiğimiz şu tablo çıkar.
    https://video.uludagsozluk.com/v/siyasi-parti-seçmeni-149134/

yukarıdaki ropörtajda gördüğünüz üzere yetişkinlerde demansı tetikleyen de az konuşmaktan ziyade az sözcükle çok konuşup saçmalama huyu. ve seyrettikleriniz savunduğunuz alışkanlığın sadece bir yönüydü.
    1 ... ozgur demirtas in robotu
  9. 9.
    easy easy tamam tamam.
    bu hayatın heyecanı meyecanı yok.

saçma sapan şarkı sözlerini kullanmayı seviyorlar.
    ... entente cordiale
  10. 10.
    (bkz: silivri soğuktur şimdi)
    1 -1 ... nikimyokki