1. 1.
  Mühendis değildir kendisi. (bkz: Mühendis adayı) Akıllıysa iş aramaya mezuniyetten 3 ay önce başlaması olasıdır.
  3 -2 ... ruhusonsuz
 2. 2.
  işin kurdu olana kadar it gibi çalıştırılacak, mobbingin alasını hissedecek tazecik çocuklardır.
  1 ... senkimbenkim
 3. 3.
  Korkunc sayidaki rakipleri arasindan siyrilabilmek icin kendini gelistirmeye cokca vakit ayirmasi gereken ve kendine en az bir alan belirleyip o alanda uzmanlasmasi gereken muhendistir.
  ... anaxunamoon
 4. 4.
  hayatı boyunca şehirde yaşamış adamı ormana salıp "bundan kelli burada yaşayacaksın ulan" demek gibidir. garibim en az 4 sene formüller arasında dönelenmiş dönüp dururken "işe başlayayım paranın emuğa gondikleyecem" diye hayal kurup durmuş. sonra iş hayatına atılıyor "memo kahve getir bakayım" diyen 40 lı yaşlarda adamların arasına giriyor.
  6 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  yeni mezun mühendis
  2 ... utraya mokri
 6. 6.
  1500 liraya piyasada bekleyen aç köpeklerin esiri olacaktır. Sonra niye üretim yok şu yok bu yok diyorlar kardeşim sen adama hak ettiği parayı vermezsen onlarda senin için çaba göstermez. Her gün o işe söverek gelir iş yavaşlatır.

  Ülkemizde yeni mezun olmak bok çukuruna düşmekten daha kötüdür. Her meslek için böyle. Geçen bir avukatla tanıştım yeni mezun diyor 1500 veriyorlar bana. Mimar yine öyle sen iyi bir performans bekleme o kişilerden.
  4 ... beyaz baretli mehmet aga
 7. 7.
  Geçmiş olsun dediğim mühendistir...

  Sağ olsun meslektaşlarımız piyasanın a.... K... Ulan 2000 tl ye çalışan mühendis mi olur?

  Siz siz olun, kurumsal bir firmada başlayın, iş bulmak için bütün torpillerinizi kullanın...
  1 ... uzan yavrum geliyorum
 8. 8.
  işsiz kalması olasıdır. Önyargı değil bu. Çevremde mühendis olan akrabalarım vs, alayı işsiz. Biriside asgari ücrete çalışıyor. Madem asgari ücretle çalışacaksın 4 yıl neye yaradı değil mi?
  ... abyssos onsra