bugün

girdiği firmadan götüne baka baka dönmesine sebeptir.
(bkz: oğlum seni uçarken görmüşler)
sodyum hidrür verirler o parayı
genç:efendim ben ayda 5000 tl maaş istiyorum.
patron:tabi efendim sorun değil zaten biz çalışanlarımıza 7000 tl den az vermiyoruz.
genç:birde vereceğin araba lüks olsun,bmw olabilir
patron:sorun değil çalışanlarımıza birer jeep veriyoruz.
genç:ne güzel iş buldum,fırsatı bulmuşken biraz daha istiyeyim.ben sessiz ortamda çalışırım,kendime ait büro,sekreter ve hizmetçi istiyorum.
patron:hay hay zaten her çalışanımız için birer tane sekreterimiz mevcut,
genç: siz şakamı yapıyorsunuz?
patron:ama önce siz başlattınız.şimdi sittir git.
gibi birşey
gençtir, daha çoook yolu vardır, yiyeceği kazıklar ve edineceği tacrübeler sonucu maaş konusunda ortayı bulmayı öğrenecektir. Ha bu parayı isteme konusunda haksızmıdır? Tabiki hayır. yıllarını verip okumuştur, hayattan beklentileri vardır ancak sonucun onun içinde hüsran olması kaçınılmazdır.
odunla dayak yedirtecek eylemdir.
hele bizde bu sosyal politikalar her türlü patronlara nalıncı keseri modunda yaklaştığı ve vatandaşı zerre düşünmediği için çok zordur.
günümüzde 4 yıllık üniversite mezunlarının bile 800 ile 1000 tl arasında aldığı varsayılırsa gerçekleşmesi ütopya olan eylemdir.
sektöre göre değişir ki en dolgun maaşlı havacılık sektöründe bile 5000 lira isteyenlere mıçıyla gülerler, kapının önüne koyarlar.
şirketteki insan kaynakları personelinin
-biz sizi sonra arayacağız teşekkür ederiz.
demesiyle bitecek istektir.
Adam bosunami okudu? Az bile istiyor. Piyasaya bir girsinde o egosunu sikince nasil 500 tlye calisiliyormus bir gorsun.
tıp mezunu bir öğrenciden bahsediliyorsa az bile istemektedir.
"eski mezun işsiz" olma yolunda aday olunduğuna işarettir.

gün gelir atide bir gün, değeri düşünce o paranın, verirler belki o maaşı. kim bilir ?
5000 den aşağısı kurtarmayan vatandaştır.

(bkz: ben)